gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers in gemeentehuis Sliedrecht

3bf017e30d383fae7e817e89add4f5fc

Vijftig asielzoekers opgevangen in ongebruikt deel van het gemeentehuis van Sliedrecht. Tot de opvallende stap is de gemeente gekomen om te helpen in de huidige crisis in de opvang van personen die hun land zijn ontvlucht voor oorlog, of een beter leven zoeken in Europa.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De begane grond wordt binnen twee weken omgetoverd tot een verblijf voor vijftig asielzoekers. De gemeenteraad van Sliedrecht, de direct omwonenden en bedrijven aan de de Industrieweg zijn maandagmorgen door burgemeester Jan de Vries geinformeerd. “Nederland heeft te maken met een crisis in de opvang van asielzoekers en vluchtelingen. Vanuit onze regio hebben de gemeenten Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht al een crisisnoodopvang geopend. In overleg met alle wethouders heeft de burgemeester nu besloten om ook in Sliedrecht een crisisnoodopvang te openen. “Dankzij de steun van vooral de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid achten wij een omvang van maximaal vijftig personen verantwoord en passend bij de schaal van onze gemeente”.

Het deel van het Gemeentekantoor staat, in afwachting van een verbouwing, grotendeels leeg. De locatie is geschikt omdat de inzet van een van de sporthallen met de daarbij behorende aanpassingen voor verenigingen en hun leden en van scholen en hun leerling wordt voorkomen. Daarnaast wil de gemeente de crisisnoodopvang op eigen terrein realiseren om de veiligheid en de mogelijke gevolgen voor de omwonenenden en bedrijven goed te waarborgen. De gemeente verwacht dat die naar verwachting relatief beperkt zijn. De opvang duurt tot uiterlijk 31 december 2022.

Lees ook

IMG_5499

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.