gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers in gemeentehuis Sliedrecht

3bf017e30d383fae7e817e89add4f5fc.jpg

Vijftig asielzoekers opgevangen in ongebruikt deel van het gemeentehuis van Sliedrecht. Tot de opvallende stap is de gemeente gekomen om te helpen in de huidige crisis in de opvang van personen die hun land zijn ontvlucht voor oorlog, of een beter leven zoeken in Europa.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De begane grond wordt binnen twee weken omgetoverd tot een verblijf voor vijftig asielzoekers. De gemeenteraad van Sliedrecht, de direct omwonenden en bedrijven aan de de Industrieweg zijn maandagmorgen door burgemeester Jan de Vries geinformeerd. “Nederland heeft te maken met een crisis in de opvang van asielzoekers en vluchtelingen. Vanuit onze regio hebben de gemeenten Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht al een crisisnoodopvang geopend. In overleg met alle wethouders heeft de burgemeester nu besloten om ook in Sliedrecht een crisisnoodopvang te openen. “Dankzij de steun van vooral de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid achten wij een omvang van maximaal vijftig personen verantwoord en passend bij de schaal van onze gemeente”.

Het deel van het Gemeentekantoor staat, in afwachting van een verbouwing, grotendeels leeg. De locatie is geschikt omdat de inzet van een van de sporthallen met de daarbij behorende aanpassingen voor verenigingen en hun leden en van scholen en hun leerling wordt voorkomen. Daarnaast wil de gemeente de crisisnoodopvang op eigen terrein realiseren om de veiligheid en de mogelijke gevolgen voor de omwonenenden en bedrijven goed te waarborgen. De gemeente verwacht dat die naar verwachting relatief beperkt zijn. De opvang duurt tot uiterlijk 31 december 2022.

Lees ook

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.