gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers in gemeentehuis Sliedrecht

3bf017e30d383fae7e817e89add4f5fc

Vijftig asielzoekers opgevangen in ongebruikt deel van het gemeentehuis van Sliedrecht. Tot de opvallende stap is de gemeente gekomen om te helpen in de huidige crisis in de opvang van personen die hun land zijn ontvlucht voor oorlog, of een beter leven zoeken in Europa.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De begane grond wordt binnen twee weken omgetoverd tot een verblijf voor vijftig asielzoekers. De gemeenteraad van Sliedrecht, de direct omwonenden en bedrijven aan de de Industrieweg zijn maandagmorgen door burgemeester Jan de Vries geinformeerd. “Nederland heeft te maken met een crisis in de opvang van asielzoekers en vluchtelingen. Vanuit onze regio hebben de gemeenten Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht al een crisisnoodopvang geopend. In overleg met alle wethouders heeft de burgemeester nu besloten om ook in Sliedrecht een crisisnoodopvang te openen. “Dankzij de steun van vooral de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid achten wij een omvang van maximaal vijftig personen verantwoord en passend bij de schaal van onze gemeente”.

Het deel van het Gemeentekantoor staat, in afwachting van een verbouwing, grotendeels leeg. De locatie is geschikt omdat de inzet van een van de sporthallen met de daarbij behorende aanpassingen voor verenigingen en hun leden en van scholen en hun leerling wordt voorkomen. Daarnaast wil de gemeente de crisisnoodopvang op eigen terrein realiseren om de veiligheid en de mogelijke gevolgen voor de omwonenenden en bedrijven goed te waarborgen. De gemeente verwacht dat die naar verwachting relatief beperkt zijn. De opvang duurt tot uiterlijk 31 december 2022.

Lees ook

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.