gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers in gemeentehuis Sliedrecht

3bf017e30d383fae7e817e89add4f5fc

Vijftig asielzoekers opgevangen in ongebruikt deel van het gemeentehuis van Sliedrecht. Tot de opvallende stap is de gemeente gekomen om te helpen in de huidige crisis in de opvang van personen die hun land zijn ontvlucht voor oorlog, of een beter leven zoeken in Europa.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De begane grond wordt binnen twee weken omgetoverd tot een verblijf voor vijftig asielzoekers. De gemeenteraad van Sliedrecht, de direct omwonenden en bedrijven aan de de Industrieweg zijn maandagmorgen door burgemeester Jan de Vries geinformeerd. “Nederland heeft te maken met een crisis in de opvang van asielzoekers en vluchtelingen. Vanuit onze regio hebben de gemeenten Dordrecht en Hendrik-Ido-Ambacht al een crisisnoodopvang geopend. In overleg met alle wethouders heeft de burgemeester nu besloten om ook in Sliedrecht een crisisnoodopvang te openen. “Dankzij de steun van vooral de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid achten wij een omvang van maximaal vijftig personen verantwoord en passend bij de schaal van onze gemeente”.

Het deel van het Gemeentekantoor staat, in afwachting van een verbouwing, grotendeels leeg. De locatie is geschikt omdat de inzet van een van de sporthallen met de daarbij behorende aanpassingen voor verenigingen en hun leden en van scholen en hun leerling wordt voorkomen. Daarnaast wil de gemeente de crisisnoodopvang op eigen terrein realiseren om de veiligheid en de mogelijke gevolgen voor de omwonenenden en bedrijven goed te waarborgen. De gemeente verwacht dat die naar verwachting relatief beperkt zijn. De opvang duurt tot uiterlijk 31 december 2022.

Lees ook

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.