gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers Papendrecht overgeplaatst na ‘onrust’

c411bc6b6f4fd1a1e8ba35ff3a26b8a7

Vanwege een ‘onrustige situatie’ in de asielopvanglocatie voor minderjarigen aan de Seringenstraat in Papendrecht, hebben het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en de gemeente besloten om twee kinderen naar een locatie elders in Nederland over te plaatsen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Het COA zegt dat de keuze is gemaakt “omdat het ondanks eerdere gesprekken en waarschuwingen onrustig bleef tussen een aantal kinderen.” Er waren onlangs meerdere vechtpartijen in de opvanglocatie, meldt mediapartner RTV Papendrecht.

Locatiemanager Joshua van Rooij: “Om de huidige dynamiek tussen een aantal kinderen op de locatie te doorbreken, hebben we eerder andere passende maatregelen tegenover deze personen genomen. Helaas hebben die niet tot resultaat gehad dat de rust tussen deze kinderen terugkeerde.” Door de twee kinderen te verhuizen, hopen het COA en de gemeente Papendrecht dat de rust in de opvang zal terugkeren

"Door diverse incidenten en na overleg met de politie heb ik het dringende verzoek gedaan richting COA om adequate maatregelen te treffen", aldus burgemeester Margreet van Driel. "Het COA heeft besloten deze kinderen te verhuizen naar een andere opvanglocatie in Nederland. Ik blijf benadrukken dat we het gezamenlijke doel hebben om goed onderdak te bieden aan deze jonge vluchtelingen.”

Groene Kruisgebouw
Vanaf april 2023 worden in Papendrecht voor een periode van drie jaar, 50 minderjarige vluchtelingen opgevangen in het voormalige Groene Kruisgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht. Ze zijn zonder ouders of andere begeleiders in Nederland aangekomen om asiel aan te vragen.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.