gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers Papendrecht overgeplaatst na ‘onrust’

c411bc6b6f4fd1a1e8ba35ff3a26b8a7

Vanwege een ‘onrustige situatie’ in de asielopvanglocatie voor minderjarigen aan de Seringenstraat in Papendrecht, hebben het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en de gemeente besloten om twee kinderen naar een locatie elders in Nederland over te plaatsen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Het COA zegt dat de keuze is gemaakt “omdat het ondanks eerdere gesprekken en waarschuwingen onrustig bleef tussen een aantal kinderen.” Er waren onlangs meerdere vechtpartijen in de opvanglocatie, meldt mediapartner RTV Papendrecht.

Locatiemanager Joshua van Rooij: “Om de huidige dynamiek tussen een aantal kinderen op de locatie te doorbreken, hebben we eerder andere passende maatregelen tegenover deze personen genomen. Helaas hebben die niet tot resultaat gehad dat de rust tussen deze kinderen terugkeerde.” Door de twee kinderen te verhuizen, hopen het COA en de gemeente Papendrecht dat de rust in de opvang zal terugkeren

"Door diverse incidenten en na overleg met de politie heb ik het dringende verzoek gedaan richting COA om adequate maatregelen te treffen", aldus burgemeester Margreet van Driel. "Het COA heeft besloten deze kinderen te verhuizen naar een andere opvanglocatie in Nederland. Ik blijf benadrukken dat we het gezamenlijke doel hebben om goed onderdak te bieden aan deze jonge vluchtelingen.”

Groene Kruisgebouw
Vanaf april 2023 worden in Papendrecht voor een periode van drie jaar, 50 minderjarige vluchtelingen opgevangen in het voormalige Groene Kruisgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht. Ze zijn zonder ouders of andere begeleiders in Nederland aangekomen om asiel aan te vragen.

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.