gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Asielzoekers Papendrecht overgeplaatst na ‘onrust’

c411bc6b6f4fd1a1e8ba35ff3a26b8a7

Vanwege een ‘onrustige situatie’ in de asielopvanglocatie voor minderjarigen aan de Seringenstraat in Papendrecht, hebben het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en de gemeente besloten om twee kinderen naar een locatie elders in Nederland over te plaatsen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Het COA zegt dat de keuze is gemaakt “omdat het ondanks eerdere gesprekken en waarschuwingen onrustig bleef tussen een aantal kinderen.” Er waren onlangs meerdere vechtpartijen in de opvanglocatie, meldt mediapartner RTV Papendrecht.

Locatiemanager Joshua van Rooij: “Om de huidige dynamiek tussen een aantal kinderen op de locatie te doorbreken, hebben we eerder andere passende maatregelen tegenover deze personen genomen. Helaas hebben die niet tot resultaat gehad dat de rust tussen deze kinderen terugkeerde.” Door de twee kinderen te verhuizen, hopen het COA en de gemeente Papendrecht dat de rust in de opvang zal terugkeren

"Door diverse incidenten en na overleg met de politie heb ik het dringende verzoek gedaan richting COA om adequate maatregelen te treffen", aldus burgemeester Margreet van Driel. "Het COA heeft besloten deze kinderen te verhuizen naar een andere opvanglocatie in Nederland. Ik blijf benadrukken dat we het gezamenlijke doel hebben om goed onderdak te bieden aan deze jonge vluchtelingen.”

Groene Kruisgebouw
Vanaf april 2023 worden in Papendrecht voor een periode van drie jaar, 50 minderjarige vluchtelingen opgevangen in het voormalige Groene Kruisgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht. Ze zijn zonder ouders of andere begeleiders in Nederland aangekomen om asiel aan te vragen.

Lees ook

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.