gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz probeert zorg te ontregelen

b7a1cd29dd63e846979d49db7d701e84

Initiatieven van het Albert Schweitzerziekenhuis om de regeldruk in de zorg te verminderen zijn donderdag 12 december gepresenteerd aan prof. Cerfontaine. Hij is de ‘speciaal gezant’ van het ministerie van Volksgezondheid voor het actieplan (Ont)Regel de Zorg en kijkt of lokale initiatieven landelijk kunnen worden nagevolgd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De registratie van gegevens in de zorg vergt ontstellend veel tijd, terwijl van deze enorme massa aan data maar een fractie wordt gebruikt om die zorg te verbeteren. De reden om al die gegevens vast te leggen is vaak niet duidelijk en evenmin van wie dat moet, zegt Cerfontaine. Data die op één plek worden vastgelegd moeten op zoveel mogelijk andere plaatsen zinvol worden gebruikt. Tegelijkertijd moet beter onderscheid worden gemaakt tussen gegevens die wel of niet bijdragen aan de kwaliteit van de zorg.

Voorbeelden daarvan zijn o.a. de BeterMeter die in het ASz is ontwikkeld. Daarin kunnen zorgverleners in een dashboard, per specialisme en afdeling, de toestand op essentiële punten van patiënten bekijken. Bij verslechtering kan dan snel worden ingegrepen. De gegevens komen rechtstreeks uit het elektronisch patiëntendossier. Er hoeft dus niets extra’s voor te worden geregistreerd.

Een andere mogelijkheid past reumatoloog Ilja Tchetverikov toe. Hij stuurt kort voor een afspraak de patiënt automatisch een digitale vragenlijst toe. Daarop kan de patiënt aangeven hoe het op dat moment gaat. De reumatoloog ziet in een oogopslag hoe de behandeling aanslaat en kan zelfs mogelijk de afspraak nog afzeggen. Elk ziekenhuis zou deze methode, die geen extra handelingen of registraties kost, zonder meer kunnen toepassen.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.