gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz probeert zorg te ontregelen

b7a1cd29dd63e846979d49db7d701e84

Initiatieven van het Albert Schweitzerziekenhuis om de regeldruk in de zorg te verminderen zijn donderdag 12 december gepresenteerd aan prof. Cerfontaine. Hij is de ‘speciaal gezant’ van het ministerie van Volksgezondheid voor het actieplan (Ont)Regel de Zorg en kijkt of lokale initiatieven landelijk kunnen worden nagevolgd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De registratie van gegevens in de zorg vergt ontstellend veel tijd, terwijl van deze enorme massa aan data maar een fractie wordt gebruikt om die zorg te verbeteren. De reden om al die gegevens vast te leggen is vaak niet duidelijk en evenmin van wie dat moet, zegt Cerfontaine. Data die op één plek worden vastgelegd moeten op zoveel mogelijk andere plaatsen zinvol worden gebruikt. Tegelijkertijd moet beter onderscheid worden gemaakt tussen gegevens die wel of niet bijdragen aan de kwaliteit van de zorg.

Voorbeelden daarvan zijn o.a. de BeterMeter die in het ASz is ontwikkeld. Daarin kunnen zorgverleners in een dashboard, per specialisme en afdeling, de toestand op essentiële punten van patiënten bekijken. Bij verslechtering kan dan snel worden ingegrepen. De gegevens komen rechtstreeks uit het elektronisch patiëntendossier. Er hoeft dus niets extra’s voor te worden geregistreerd.

Een andere mogelijkheid past reumatoloog Ilja Tchetverikov toe. Hij stuurt kort voor een afspraak de patiënt automatisch een digitale vragenlijst toe. Daarop kan de patiënt aangeven hoe het op dat moment gaat. De reumatoloog ziet in een oogopslag hoe de behandeling aanslaat en kan zelfs mogelijk de afspraak nog afzeggen. Elk ziekenhuis zou deze methode, die geen extra handelingen of registraties kost, zonder meer kunnen toepassen.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.