gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz probeert zorg te ontregelen

b7a1cd29dd63e846979d49db7d701e84

Initiatieven van het Albert Schweitzerziekenhuis om de regeldruk in de zorg te verminderen zijn donderdag 12 december gepresenteerd aan prof. Cerfontaine. Hij is de ‘speciaal gezant’ van het ministerie van Volksgezondheid voor het actieplan (Ont)Regel de Zorg en kijkt of lokale initiatieven landelijk kunnen worden nagevolgd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De registratie van gegevens in de zorg vergt ontstellend veel tijd, terwijl van deze enorme massa aan data maar een fractie wordt gebruikt om die zorg te verbeteren. De reden om al die gegevens vast te leggen is vaak niet duidelijk en evenmin van wie dat moet, zegt Cerfontaine. Data die op één plek worden vastgelegd moeten op zoveel mogelijk andere plaatsen zinvol worden gebruikt. Tegelijkertijd moet beter onderscheid worden gemaakt tussen gegevens die wel of niet bijdragen aan de kwaliteit van de zorg.

Voorbeelden daarvan zijn o.a. de BeterMeter die in het ASz is ontwikkeld. Daarin kunnen zorgverleners in een dashboard, per specialisme en afdeling, de toestand op essentiële punten van patiënten bekijken. Bij verslechtering kan dan snel worden ingegrepen. De gegevens komen rechtstreeks uit het elektronisch patiëntendossier. Er hoeft dus niets extra’s voor te worden geregistreerd.

Een andere mogelijkheid past reumatoloog Ilja Tchetverikov toe. Hij stuurt kort voor een afspraak de patiënt automatisch een digitale vragenlijst toe. Daarop kan de patiënt aangeven hoe het op dat moment gaat. De reumatoloog ziet in een oogopslag hoe de behandeling aanslaat en kan zelfs mogelijk de afspraak nog afzeggen. Elk ziekenhuis zou deze methode, die geen extra handelingen of registraties kost, zonder meer kunnen toepassen.

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.