gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz probeert zorg te ontregelen

b7a1cd29dd63e846979d49db7d701e84

Initiatieven van het Albert Schweitzerziekenhuis om de regeldruk in de zorg te verminderen zijn donderdag 12 december gepresenteerd aan prof. Cerfontaine. Hij is de ‘speciaal gezant’ van het ministerie van Volksgezondheid voor het actieplan (Ont)Regel de Zorg en kijkt of lokale initiatieven landelijk kunnen worden nagevolgd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De registratie van gegevens in de zorg vergt ontstellend veel tijd, terwijl van deze enorme massa aan data maar een fractie wordt gebruikt om die zorg te verbeteren. De reden om al die gegevens vast te leggen is vaak niet duidelijk en evenmin van wie dat moet, zegt Cerfontaine. Data die op één plek worden vastgelegd moeten op zoveel mogelijk andere plaatsen zinvol worden gebruikt. Tegelijkertijd moet beter onderscheid worden gemaakt tussen gegevens die wel of niet bijdragen aan de kwaliteit van de zorg.

Voorbeelden daarvan zijn o.a. de BeterMeter die in het ASz is ontwikkeld. Daarin kunnen zorgverleners in een dashboard, per specialisme en afdeling, de toestand op essentiële punten van patiënten bekijken. Bij verslechtering kan dan snel worden ingegrepen. De gegevens komen rechtstreeks uit het elektronisch patiëntendossier. Er hoeft dus niets extra’s voor te worden geregistreerd.

Een andere mogelijkheid past reumatoloog Ilja Tchetverikov toe. Hij stuurt kort voor een afspraak de patiënt automatisch een digitale vragenlijst toe. Daarop kan de patiënt aangeven hoe het op dat moment gaat. De reumatoloog ziet in een oogopslag hoe de behandeling aanslaat en kan zelfs mogelijk de afspraak nog afzeggen. Elk ziekenhuis zou deze methode, die geen extra handelingen of registraties kost, zonder meer kunnen toepassen.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.