gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz start proef met nieuw leukemie-medicijn

Het Albert Schweitzerziekenhuis begint een proef met een nieuw middel tegen chronische myeloïde leukemie (CML). Het doet dat als enige in Nederland, in samenwerking met 72 ziekenhuizen wereldwijd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de proef wordt het nieuwe middel, asciminib, vergeleken met de standaardbehandeling. De middelen die daarbij worden gebruikt geven vaak ernstige bijwerkingen en zijn ook niet voor iedereen effectief.

In de eerste tien dagen van de proef ondervond één van de proefpersonen geen bijwerkingen, waar bij de standaardtherapie dikke voeten, verdikkingen in het gezicht, ernstige jeuk en problemen bij lopen optraden. De gemeten bloedwaarden waren heel gunstig. Na vier weken volgt een eindtest, waarna met zekerheid kan worden vastgesteld of het middel werkt.

Om voor de test in aanmerking te komen moeten patiënten eerder tenminste twee standaardmiddelen hebben gebruikt, waarmee het resultaat onvoldoende was of ernstige bijwerkingen optraden. Eén op de drie mensen die aan het onderzoek deelnemen wordt in de controlegroep ingeloot en krijgt standaardtherapie. Er is nog plaats voor nieuwe patiënten, al kan niet worden gegarandeerd dat die met het nieuwe middel worden behandeld.

Aanmelden kan via de polikliniek Interne Geneeskunde.

Lees ook

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.