gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz start proef met nieuw leukemie-medicijn

Het Albert Schweitzerziekenhuis begint een proef met een nieuw middel tegen chronische myeloïde leukemie (CML). Het doet dat als enige in Nederland, in samenwerking met 72 ziekenhuizen wereldwijd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de proef wordt het nieuwe middel, asciminib, vergeleken met de standaardbehandeling. De middelen die daarbij worden gebruikt geven vaak ernstige bijwerkingen en zijn ook niet voor iedereen effectief.

In de eerste tien dagen van de proef ondervond één van de proefpersonen geen bijwerkingen, waar bij de standaardtherapie dikke voeten, verdikkingen in het gezicht, ernstige jeuk en problemen bij lopen optraden. De gemeten bloedwaarden waren heel gunstig. Na vier weken volgt een eindtest, waarna met zekerheid kan worden vastgesteld of het middel werkt.

Om voor de test in aanmerking te komen moeten patiënten eerder tenminste twee standaardmiddelen hebben gebruikt, waarmee het resultaat onvoldoende was of ernstige bijwerkingen optraden. Eén op de drie mensen die aan het onderzoek deelnemen wordt in de controlegroep ingeloot en krijgt standaardtherapie. Er is nog plaats voor nieuwe patiënten, al kan niet worden gegarandeerd dat die met het nieuwe middel worden behandeld.

Aanmelden kan via de polikliniek Interne Geneeskunde.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.