gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz start proef met nieuw leukemie-medicijn

Het Albert Schweitzerziekenhuis begint een proef met een nieuw middel tegen chronische myeloïde leukemie (CML). Het doet dat als enige in Nederland, in samenwerking met 72 ziekenhuizen wereldwijd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de proef wordt het nieuwe middel, asciminib, vergeleken met de standaardbehandeling. De middelen die daarbij worden gebruikt geven vaak ernstige bijwerkingen en zijn ook niet voor iedereen effectief.

In de eerste tien dagen van de proef ondervond één van de proefpersonen geen bijwerkingen, waar bij de standaardtherapie dikke voeten, verdikkingen in het gezicht, ernstige jeuk en problemen bij lopen optraden. De gemeten bloedwaarden waren heel gunstig. Na vier weken volgt een eindtest, waarna met zekerheid kan worden vastgesteld of het middel werkt.

Om voor de test in aanmerking te komen moeten patiënten eerder tenminste twee standaardmiddelen hebben gebruikt, waarmee het resultaat onvoldoende was of ernstige bijwerkingen optraden. Eén op de drie mensen die aan het onderzoek deelnemen wordt in de controlegroep ingeloot en krijgt standaardtherapie. Er is nog plaats voor nieuwe patiënten, al kan niet worden gegarandeerd dat die met het nieuwe middel worden behandeld.

Aanmelden kan via de polikliniek Interne Geneeskunde.

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”