Dordrecht, Netherlands

ASz start proef met nieuw leukemie-medicijn

Het Albert Schweitzerziekenhuis begint een proef met een nieuw middel tegen chronische myeloïde leukemie (CML). Het doet dat als enige in Nederland, in samenwerking met 72 ziekenhuizen wereldwijd.
Gert van der Steen | 24 mei 2018 14:18 | Aangepast op 24 mei 2018 14:18
In de proef wordt het nieuwe middel, asciminib, vergeleken met de standaardbehandeling. De middelen die daarbij worden gebruikt geven vaak ernstige bijwerkingen en zijn ook niet voor iedereen effectief.

In de eerste tien dagen van de proef ondervond één van de proefpersonen geen bijwerkingen, waar bij de standaardtherapie dikke voeten, verdikkingen in het gezicht, ernstige jeuk en problemen bij lopen optraden. De gemeten bloedwaarden waren heel gunstig. Na vier weken volgt een eindtest, waarna met zekerheid kan worden vastgesteld of het middel werkt.

Om voor de test in aanmerking te komen moeten patiënten eerder tenminste twee standaardmiddelen hebben gebruikt, waarmee het resultaat onvoldoende was of ernstige bijwerkingen optraden. Eén op de drie mensen die aan het onderzoek deelnemen wordt in de controlegroep ingeloot en krijgt standaardtherapie. Er is nog plaats voor nieuwe patiënten, al kan niet worden gegarandeerd dat die met het nieuwe middel worden behandeld.

Aanmelden kan via de polikliniek Interne Geneeskunde.

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...