gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ASz start proef met nieuw leukemie-medicijn

Het Albert Schweitzerziekenhuis begint een proef met een nieuw middel tegen chronische myeloïde leukemie (CML). Het doet dat als enige in Nederland, in samenwerking met 72 ziekenhuizen wereldwijd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de proef wordt het nieuwe middel, asciminib, vergeleken met de standaardbehandeling. De middelen die daarbij worden gebruikt geven vaak ernstige bijwerkingen en zijn ook niet voor iedereen effectief.

In de eerste tien dagen van de proef ondervond één van de proefpersonen geen bijwerkingen, waar bij de standaardtherapie dikke voeten, verdikkingen in het gezicht, ernstige jeuk en problemen bij lopen optraden. De gemeten bloedwaarden waren heel gunstig. Na vier weken volgt een eindtest, waarna met zekerheid kan worden vastgesteld of het middel werkt.

Om voor de test in aanmerking te komen moeten patiënten eerder tenminste twee standaardmiddelen hebben gebruikt, waarmee het resultaat onvoldoende was of ernstige bijwerkingen optraden. Eén op de drie mensen die aan het onderzoek deelnemen wordt in de controlegroep ingeloot en krijgt standaardtherapie. Er is nog plaats voor nieuwe patiënten, al kan niet worden gegarandeerd dat die met het nieuwe middel worden behandeld.

Aanmelden kan via de polikliniek Interne Geneeskunde.

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.