Dordrecht, Netherlands

ASz-update: Veel coronapatiënten, 4000 boosterprikken en zorgpersoneel ziek thuis

Zo’n 25 tot 30 nieuwe corona-opnames per dag in de kliniek, en ongeveer 7 coronapatiënten (oftewel de helft van de bedden) op de IC. Directeur Peter van der Meer van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft er – alweer – zijn handen vol aan. “Wij, en ik denk ook de mensen in de samenleving, zijn het zat.”
Vivian Rutte | 18 november 2021 15:23 | Aangepast op 18 november 2021 15:23
Of de piek nu bereikt is, durft van der Meer niet te zeggen. “Het is ietsje rustiger dan een week of twee geleden, maar als je naar de besmettingen kijkt dan kan het ook nog wel drukker gaan worden.” Een lichtpuntje is dat 80-plussers vanaf deze donderdag een boosterprik kunnen halen, en dat ook het zorgpersoneel die vanaf volgende week kan krijgen. Dat gaat om ambulancepersoneel, huisartsen en het ziekenhuispersoneel, zo’n 4000 mensen in 9 dagen.

Waar het ziekenhuis erg tegenaan loopt, is het flinke aantal zorgpersoneel met covid-besmettingen: “Op dit moment zitten er 60 collega’s thuis met corona. Dat is nogal wat.” En ook het algemene ziekteverzuim is hoger dan normaal: “1 op de 8 van het verpleegkundig personeel zit ziek thuis. We kunnen wel een beetje schuiven met het aantal bedden dat we kunnen hebben, maar daardoor wordt de druk op het overige personeel dus wel hoger.”

De eerlijkere verdeling van covid-patiënten over de regio biedt wat verlichting. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zit nu op zijn ‘fair share’ aan patiënten. Wel hadden de coronamaatregelen wat betreft van der Meer wat steviger gekund: “Die korte harde klap die het OMT adviseerde, dat is dit niet. Maar ik ga daar niet over. De maatregelen hier bij ons in het ziekenhuis zijn in elk geval prima.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...