Dordrecht, Netherlands

Augustijnenhof wil mening Dordrecht weten

Het Augustijnenhof heeft een enquête uitgezet, want het wil weten wat Dordtenaren vinden van het feit dat er een standbeeld gaat komen van Willem van Oranje op het Statenplein. Ook wil het kenniscentrum weten wat Dordrecht vindt van een nationale feestdag op 19 juli, de datum waarop de Eerste Vrije Statenvergadering plaatsvond in Dordrecht in 1572.
Carlijn Kruidhof | 31 juli 2017 18:22 | Aangepast op 31 juli 2017 18:22
Historicus Jan-Willem Boezeman legt uit waarom het Augustijnenhof de enquête heeft uitgezet : "Historici zijn van mening dat er een relatie moet zijn met de locatie van het standbeeld om een standbeeld te plaatsen. Dordrecht heeft wel degelijk een relatie van Willem van Oranje, doordat hij de Eerste Vrije Statenvergadering heeft uitgeroepen. Hij was er alleen zelf niet bij, maar hij is wel een aantal keren in Dordrecht geweest. Maar je kan je afvragen of dat historisch gezien zo belangrijk is dat er een standbeeld moet komen. We willen graag weten hoe de Dordtenaren daarover denken."


Een andere reden waarom er gekozen is voor een enquête, is omdat het besluitvormingsproces voorafgaand de beslissing om van Willem van Oranje een standbeeld te plaatsen niet erg democratisch is verlopen, vindt Boezeman. "Als beslissingen genomen worden, waar mensen niet betrokken worden krijg je automatisch discussies. Ik vind het niet verstandig om het op deze manier te doen." 

De enquête is te vinden op de website van het Augustijnenhof. De uitslag wordt bekendgemaakt in de oktobereditie van het tijdschrift Dordrecht Monumenteel. 

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...