gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Auriga Gezond van start

Orthopedagogisch behandelcentrum Auriga aan de Grafelijkheidsweg gaat maandagmiddag 2 maart van start met het project Auriga Gezond.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Auriga is onderdeel van de stichting ‘s Heerenloo, die begeleiding verzorgt van jongeren met een lichte verstandelijke beperking. De bedoeling van het project is om jongeren van deze doelgroep voorlichting en een praktische handleiding te geven voor een gezondere leefstijl. Om 16.00 uur wordt het startsein gegeven door wethouder Karin Lambrechts, samen met een jongere van ‘s Heerenloo. Aansluitend wordt een workshop Body Combat aangeboden (Body Combat is een work-out op muziek met bewegingen uit vechtsporten) en kan een kleine gezondheidsmarkt worden bekeken.

Auriga gaat verspreid over het jaar allerlei activiteiten organiseren, zoals gezonde hapjes-middagen, het verbouwen van groenten en kruiden in een moestuin, maar ook workshops dance, survival en een voetbaltoernooi.

Lees ook

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.