De gevonden wapens
PolitieDe politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.
Agenten van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties zagen vorige week zaterdag een auto rijden, die opviel omdat deze met de mistlichten aan reed. Bij het staande houden van de auto roken de agenten een hennepgeur, waarop werd besloten de wagen te doorzoeken en de vier inzittenden te controleren.
Bij de controle trof de politie bij de bijrijder, een 35-jarige man uit Heerlen, softdrugs aan en een geladen vuurwapen met munitie. Hij is aangehouden. In zijn woning werd nog een vuurwapen en een explosief gevonden. Die spullen zijn in beslag genomen.
De andere inzittenden mochten na verhoor naar huis.