gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avalon Aardoom baalt op tribune Sportboulevard

6d3b7b6474e5e1ba85485948505500c0

Het Europees Kampioenschap shorttrack in Dordrecht had hèt toernooi voor Avalon Aardoom kunnen worden.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De geboren Dordts kent de ijsbaan van de Sportboulevard als haar broekzak, maar moet dit weekend toezien vanaf de tribune.

Vorig jaar brak het nu 21-jarige talent definitief door met een tweede plaats op het Nederlands Kampioenschap. Vorige week ontbrak ze door een hersenschudding echter op het NK, waardoor ze zich niet kon plaatsen voor het EK.

"Ja, balen inderdaad, maar ik kan er niks mee. Bij shorttrack kun je vallen en ik kwam ongelukkig terecht. Inmiddels ben ik wel weer aan het trainen, dus bij de komende World Cup wedstrijden hoop ik weer op het ijs te staan'", zegt Avalon.

Eigenlijk is het héél bijzonder dat ze topsporter is, want ze had een hartafwijking: "Ja, veel mensen vinden dat een erg interessant verhaal, maar ik ben er zelf nuchter onder. Het probleem kon verholpen worden en sinds vorig jaar schaats ik heel hard."

Zaterdagmiddag zag Avalon haar veel bekendere teammaatje Suzanne Schulting de 1500 meter winnen. Zelf weet ze precies wat ze wil: "Over drie jaar wil ik er bij zijn op de Olympische Spelen in Peking. Er is inderdaad concurrentie, maar waarom zou me dat niet lukken?" &
b082d39eaa1ba081f3796745766636b7
72d6e2612b01a26f638c34c0b0020d5c
0029e892c0d4dcad45ab16604ca5c4ea

Lees ook

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.