Dordrecht, Netherlands

Avalon Aardoom baalt op tribune Sportboulevard

Het Europees Kampioenschap shorttrack in Dordrecht had hèt toernooi voor Avalon Aardoom kunnen worden.
Fokko van der Straaten | 12 januari 2019 17:54 | Aangepast op 12 januari 2019 17:54
De geboren Dordts kent de ijsbaan van de Sportboulevard als haar broekzak, maar moet dit weekend toezien vanaf de tribune.

Vorig jaar brak het nu 21-jarige talent definitief door met een tweede plaats op het Nederlands Kampioenschap. Vorige week ontbrak ze door een hersenschudding echter op het NK, waardoor ze zich niet kon plaatsen voor het EK.

"Ja, balen inderdaad, maar ik kan er niks mee. Bij shorttrack kun je vallen en ik kwam ongelukkig terecht. Inmiddels ben ik wel weer aan het trainen, dus bij de komende World Cup wedstrijden hoop ik weer op het ijs te staan'", zegt Avalon.

Eigenlijk is het héél bijzonder dat ze topsporter is, want ze had een hartafwijking: "Ja, veel mensen vinden dat een erg interessant verhaal, maar ik ben er zelf nuchter onder. Het probleem kon verholpen worden en sinds vorig jaar schaats ik heel hard."

Zaterdagmiddag zag Avalon haar veel bekendere teammaatje Suzanne Schulting de 1500 meter winnen. Zelf weet ze precies wat ze wil: "Over drie jaar wil ik er bij zijn op de Olympische Spelen in Peking. Er is inderdaad concurrentie, maar waarom zou me dat niet lukken?" &

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...