Dordrecht, Netherlands

Avondklok rustig ingegaan in Dordt, 75 boetes in de regio

In heel het land geldt sinds zaterdagavond een avondklok van 21:00 uur tot 04:30 uur. De avondklok is een extreem vergaande maatregel in de bestrijding van het coronavirus. In Dordrecht en de regio verliep de eerste avondklok rustig.
Fokko van der Straaten | 25 januari 2021 08:03 | Aangepast op 25 januari 2021 08:03
Burgemeester Wouter Kolff laat weten zondagmiddag met de politie en veiligheidsregio gesproken te hebben over de eerste ervaringen met de avondklok. "Het was in onze regio heel rustig op straat en er hebben zich geen excessen voorgedaan. Fijn dat het overgrote deel van de mensen zich hieraan houdt!" Er zijn in totaal 75 bekeuringen uitgedeeld in Zuid-Holland Zuid aan mensen die geen geldige reden hadden om na 21.00 uur op straat te zijn.

Positieve gevolgen

Wie zich wel op straat mogen begeven, zijn onder meer de maaltijdbezorgers. En die zijn er best blij mee dat de stad bijna is uitgestorven. "Het is eigenlijk wel prima, de weg is rustiger," vertelt een van hen voor onze camera. "Het is wel fijner. Het is lekker rustig, je kunt je eigen gang gaan, zonder gehinderd te worden door andere weggebruikers."

Niet alleen de maaltijdbezorgers zijn te spreken over de rust. Op de weg is het ook rustiger en dat betekent dat er ook minder geluidsoverlast is van voorbijrazende auto's. Een Dordtenaar die naast de N3 woont, meldt op Twitter dat hij eindelijk weer eens met het raam open heeft kunnen slapen.

De avondklok geldt iedere avond en duurt in ieder geval tot 9 februari.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...