Dordrecht, Netherlands

Avondklok verlaten voor ramadan heeft volgens Ayasofya Moskee "weinig nut"

Het met een uur verlaten van de avondklok heeft volgens Masum Kolkilic van de Ayasofya Moskee aan de Merwedestraat weinig gevolgen voor de ramadan, die dit jaar op 13 april van start gaat. “Zolang samenkomsten verboden zijn, is toch niks mogelijk.”
Corrado Francke | 23 maart 2021 13:28 | Aangepast op 23 maart 2021 13:28
Laatste gebed tijdens avondklok

Het bestuur van de moskee heeft, zo lang de maatregelen gelden, niet gesproken over de inrichting van deze ramadan. Het laatste gebed, de Yatsi, begint op de eerste dag immers ook na tien uur. “Als de avondklok geldt, is het natuurlijk niet mogelijk om onze gebeden te doen tijdens de ramadan”, vertelt Kolkilic.

Hij reageert hiermee op onder meer de zorgen van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, die zijn zorgen uitte over het mogelijk niet naleven van de coronaregels. "Voor heel veel mensen wordt het ingewikkeld om zich eraan te houden", zei hij. Het vasten wordt dit jaar tussen 20:41 en 21:29 verbroken.

"Wordt gebracht alsof moslims zich niet aan de regels houden"

Kolkilic vindt het vervelend dat de maatregelen zo richting de moslims worden geschoven. “Het wordt nu naar voren gebracht alsof moslims zich niet aan de regels houden. "Vorig jaar ging het ook goed, en zo lang samenkomsten verboden zijn, heeft het toch geen nut."

Het bestuur van de moskee aan de Merwedestraat geeft aan dat het “fijn zou zijn als wij onze gebeden kunnen verrichten”, maar wil dit alleen als dit ook veilig kan.

Niet eten en drinken

Tijdens de ramadan mogen deelnemers tussen zonsopgang en zonsondergang niet eten en drinken. Op 13 april gaat de ramadan van start, die een maand later eindigt met het Suikerfeest.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Meisje (16) verdacht van poging zware mishandeling

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 1 aug 2025 14:30

Lees ook

Dordtpas niet geraakt door failissement Groupcard

Het faillissement van Groupcard zet menig gemeente in op stelten, maar Dordrecht lijkt er vooral met...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Rick is gek op zijn klassieke Maserati: 'Ik ga er ook mee naar de supermarkt'

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Nepagent (22) aangehouden in Zwijndrecht: 'Melden helpt dus'

De politie heeft dinsdag een nepagent opgepakt in Zwijndrecht. De 22-jarige man uit de Hoeksche Waar...

Zon en hoge temperaturen in aantocht: 'Houdt mogelijk 2 weken aan'

Klaar met de constante afwisseling van je zonnebril en je paraplu vanwege het wisselvallig weer? Dan...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...