gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avondvierdaagse: alleen als het echt onweert gaat het niet door

0e3ec8b5d0a0d0cd9f1ee49aed3ff9fc

Update: de avondvierdaagse van avanavond gaat niet door. "Het is niet veilig om het door te laten gaan", licht bestuurslid Rob Geway van de organiserende wandelsportvereniging W.I.K. het besluit toe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

De avondvierdaagse start dinsdagavond gewoon, tenzij het daadwerkelijk gaat onweren. "Maar dat is nog afwachten", zegt Rob Geway, bestuurslid van de organiserende wandelvereniging W.I.K.

¨Het gaat altijd door, ook met een beetje regen. Donder en bliksem is een ander verhaal, maar dat is nog afwachten." Het ziet er op de zonnige dinsdagochtend nog niet naar uit, maar in de loop van de middag slaat waarschijnlijk het weer om. Er worden zware onweersbuien voorspeld, met kans op zeer zware windstoten, veel regen en hagel.

Als het lopen door onweer daadwerkelijk niet door kan gaan, is het volgens Geway nog even de vraag hoe de duizenden deelnemers worden geïnformeerd. "Dat zien we dan wel weer, en het komt altijd wel goed."

Het is voor de 73e keer dat de avondvierdaagse dit jaar van start gaat. Het jaarlijks terugkerende evenement gaat om 18:30 uur van start op Sportcomplex Reewegaan het Halmaheiraplein. Deelnemers kunnen kiezen om 5 of 10 km per avond te lopen.

Hoelang de avondvierdaagse nog in deze vorm doorgaat is onduidelijk. Het bestuur van W.I.K. die de avondvierdaagse organiseert is namelijk boven de 70. “We willen nog wel, maar het houdt een keer op,” vertelde voorzitter Rika Geway (76) eerder tegen RTV Dordrecht. Haar man zet op zijn 82e nog steeds de routes uit.

Geway denkt dat over vijf tot tien jaar de avondvierdaagse niet meer bestaat. “Als er geen mensen zijn die bereid zijn zich in te zetten voor een gelegenheid als de avondvierdaagse, dan houdt het op.”

Lees ook

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.