gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avondvierdaagse: alleen als het echt onweert gaat het niet door

0e3ec8b5d0a0d0cd9f1ee49aed3ff9fc

Update: de avondvierdaagse van avanavond gaat niet door. "Het is niet veilig om het door te laten gaan", licht bestuurslid Rob Geway van de organiserende wandelsportvereniging W.I.K. het besluit toe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

De avondvierdaagse start dinsdagavond gewoon, tenzij het daadwerkelijk gaat onweren. "Maar dat is nog afwachten", zegt Rob Geway, bestuurslid van de organiserende wandelvereniging W.I.K.

¨Het gaat altijd door, ook met een beetje regen. Donder en bliksem is een ander verhaal, maar dat is nog afwachten." Het ziet er op de zonnige dinsdagochtend nog niet naar uit, maar in de loop van de middag slaat waarschijnlijk het weer om. Er worden zware onweersbuien voorspeld, met kans op zeer zware windstoten, veel regen en hagel.

Als het lopen door onweer daadwerkelijk niet door kan gaan, is het volgens Geway nog even de vraag hoe de duizenden deelnemers worden geïnformeerd. "Dat zien we dan wel weer, en het komt altijd wel goed."

Het is voor de 73e keer dat de avondvierdaagse dit jaar van start gaat. Het jaarlijks terugkerende evenement gaat om 18:30 uur van start op Sportcomplex Reewegaan het Halmaheiraplein. Deelnemers kunnen kiezen om 5 of 10 km per avond te lopen.

Hoelang de avondvierdaagse nog in deze vorm doorgaat is onduidelijk. Het bestuur van W.I.K. die de avondvierdaagse organiseert is namelijk boven de 70. “We willen nog wel, maar het houdt een keer op,” vertelde voorzitter Rika Geway (76) eerder tegen RTV Dordrecht. Haar man zet op zijn 82e nog steeds de routes uit.

Geway denkt dat over vijf tot tien jaar de avondvierdaagse niet meer bestaat. “Als er geen mensen zijn die bereid zijn zich in te zetten voor een gelegenheid als de avondvierdaagse, dan houdt het op.”

Lees ook

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.