gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avondvierdaagse: alleen als het echt onweert gaat het niet door

0e3ec8b5d0a0d0cd9f1ee49aed3ff9fc

Update: de avondvierdaagse van avanavond gaat niet door. "Het is niet veilig om het door te laten gaan", licht bestuurslid Rob Geway van de organiserende wandelsportvereniging W.I.K. het besluit toe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

De avondvierdaagse start dinsdagavond gewoon, tenzij het daadwerkelijk gaat onweren. "Maar dat is nog afwachten", zegt Rob Geway, bestuurslid van de organiserende wandelvereniging W.I.K.

¨Het gaat altijd door, ook met een beetje regen. Donder en bliksem is een ander verhaal, maar dat is nog afwachten." Het ziet er op de zonnige dinsdagochtend nog niet naar uit, maar in de loop van de middag slaat waarschijnlijk het weer om. Er worden zware onweersbuien voorspeld, met kans op zeer zware windstoten, veel regen en hagel.

Als het lopen door onweer daadwerkelijk niet door kan gaan, is het volgens Geway nog even de vraag hoe de duizenden deelnemers worden geïnformeerd. "Dat zien we dan wel weer, en het komt altijd wel goed."

Het is voor de 73e keer dat de avondvierdaagse dit jaar van start gaat. Het jaarlijks terugkerende evenement gaat om 18:30 uur van start op Sportcomplex Reewegaan het Halmaheiraplein. Deelnemers kunnen kiezen om 5 of 10 km per avond te lopen.

Hoelang de avondvierdaagse nog in deze vorm doorgaat is onduidelijk. Het bestuur van W.I.K. die de avondvierdaagse organiseert is namelijk boven de 70. “We willen nog wel, maar het houdt een keer op,” vertelde voorzitter Rika Geway (76) eerder tegen RTV Dordrecht. Haar man zet op zijn 82e nog steeds de routes uit.

Geway denkt dat over vijf tot tien jaar de avondvierdaagse niet meer bestaat. “Als er geen mensen zijn die bereid zijn zich in te zetten voor een gelegenheid als de avondvierdaagse, dan houdt het op.”

Lees ook

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.