gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avondvierdaagse: alleen als het echt onweert gaat het niet door

0e3ec8b5d0a0d0cd9f1ee49aed3ff9fc

Update: de avondvierdaagse van avanavond gaat niet door. "Het is niet veilig om het door te laten gaan", licht bestuurslid Rob Geway van de organiserende wandelsportvereniging W.I.K. het besluit toe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

De avondvierdaagse start dinsdagavond gewoon, tenzij het daadwerkelijk gaat onweren. "Maar dat is nog afwachten", zegt Rob Geway, bestuurslid van de organiserende wandelvereniging W.I.K.

¨Het gaat altijd door, ook met een beetje regen. Donder en bliksem is een ander verhaal, maar dat is nog afwachten." Het ziet er op de zonnige dinsdagochtend nog niet naar uit, maar in de loop van de middag slaat waarschijnlijk het weer om. Er worden zware onweersbuien voorspeld, met kans op zeer zware windstoten, veel regen en hagel.

Als het lopen door onweer daadwerkelijk niet door kan gaan, is het volgens Geway nog even de vraag hoe de duizenden deelnemers worden geïnformeerd. "Dat zien we dan wel weer, en het komt altijd wel goed."

Het is voor de 73e keer dat de avondvierdaagse dit jaar van start gaat. Het jaarlijks terugkerende evenement gaat om 18:30 uur van start op Sportcomplex Reewegaan het Halmaheiraplein. Deelnemers kunnen kiezen om 5 of 10 km per avond te lopen.

Hoelang de avondvierdaagse nog in deze vorm doorgaat is onduidelijk. Het bestuur van W.I.K. die de avondvierdaagse organiseert is namelijk boven de 70. “We willen nog wel, maar het houdt een keer op,” vertelde voorzitter Rika Geway (76) eerder tegen RTV Dordrecht. Haar man zet op zijn 82e nog steeds de routes uit.

Geway denkt dat over vijf tot tien jaar de avondvierdaagse niet meer bestaat. “Als er geen mensen zijn die bereid zijn zich in te zetten voor een gelegenheid als de avondvierdaagse, dan houdt het op.”

Lees ook

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.