Dordrecht, Netherlands

Avondvierdaagse: Alleen als het onweert gaat het niet door

“Een beetje regen en wind daar moet je gewoon tegen kunnen”, zegt de voorzitter van de wandelvereniging die de avondvierdaagse organiseert. "Alleen bij onweer gelasten wij de routes vanavond af."
Peter Tromp | 6 juni 2017 14:55 | Aangepast op 6 juni 2017 14:55
Met een Code Geel van het KNMI kan Rika Geway niet veel. Zij is de voorzitter van Willen is Kunnen; de wandelsportvereniging die de avondvierdaagse in Dordrecht organiseert. Het landelijke meteorologische instituut heeft een waarschuwing afgegeven voor zware windstoten en onweer in Zuid-Holland. “Alleen bij onweer gaat het wandelen niet door, maar dat zien we vanavond bij de start wel”, zegt Geway. “Of we korten tijdens de wandeling de route gewoon in. Dan moet iedereen via de kortste route terug.”

Noodweer

Een aantal jaren geleden is in Dordrecht daadwerkelijk een avond niet gelopen. Het was toen zo’n noodweer dat ze het niet aandurfden. Een grote onweersbui boven Breda dreigde over Dordrecht heen te drijven. Uiteindelijk gebeurde dat niet. Toen duurde de avondvierdaagse maar drie dagen. Toch kregen alle deelnemers na afloop een medaille.


Pijlen

Rika Geway is vanochtend samen met haar man gaan “pijlen”. Zo noemt zij het ophangen van pijlen aan lantaarnpalen langs de routes. “Toen zijn we helemaal nat geregend, maar bij thuiskomst waren we alweer droog.” Het “pijlen” is maar één van de dingen die gedaan moeten worden voor de vierdaagse. Er gaat, volgens Geway, veel voorbereiding inzitten: “Vanochtend is er ook overleg geweest met de verkeersbegeleiders.” Het aantal mensen dat de kar trekt wordt kleiner.. Als iedereen vanavond weer thuis is, moet Geway de pijlen weer van de lantaarnpalen afhalen. “Misschien doen we dat anders morgenochtend pas”, zegt ze.

RTV Dordrecht
RTV Dordrecht is ook aanwezig bij de avondvierdaagse. Op Facebook worden live-updates geplaatst en ook op onze website worden artikelen gepubliceerd. Beelden van vanavond zijn woensdagavond ook te zien in het TV Dordrecht Nieuws.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

FC Dordrecht neemt het in de laatste thuiswedstrijd op tegen het belofte elftal van Ajax. Hiermee ko...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...