gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avonturen van Dordtse Engelandvaarders vastgelegd in boek

781e42b0555f7c38b257310527a7059f

In de Tweede Wereldoorlog waren de Dordtse broers Willem en Cornelis Snijders twee van de Engelandvaarders. Alles wat zij hebben meegemaakt, is te lezen in het boek ‘Dordrecht Stockholm Londen’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Ik heb mijn hele leven al de behoefte gehad om het op schrift te krijgen, zodat het nageslacht weet wat opa of overgrootvader heeft meegemaakt”, vertelt auteur Dick Snijders. “Ook wilde ik het voor mijzelf helderder hebben.”


“Dordt is de geboorteplaats van mijn vader, die na de capitulatie van het Nederlandse leger onmiddellijk besliste het land te ontvluchten, maar met de bedoeling op zee tegen de Duitsers te vechten.”


Zij reisden via Stockholm naar Engeland, wat een reis op onder andere Duitse schepen werd. Wat de broers hebben meegemaakt, hebben zonen uitgezocht. Het boek hierover is donderdag aan wethouder Piet Sleeking overhandigd.

&t=1s

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.