Dordrecht, Netherlands

Avonturen van Dordtse Engelandvaarders vastgelegd in boek

In de Tweede Wereldoorlog waren de Dordtse broers Willem en Cornelis Snijders twee van de Engelandvaarders. Alles wat zij hebben meegemaakt, is te lezen in het boek ‘Dordrecht Stockholm Londen’.
Corrado Francke | 30 april 2020 20:20 | Aangepast op 30 april 2020 20:20
“Ik heb mijn hele leven al de behoefte gehad om het op schrift te krijgen, zodat het nageslacht weet wat opa of overgrootvader heeft meegemaakt”, vertelt auteur Dick Snijders. “Ook wilde ik het voor mijzelf helderder hebben.”


“Dordt is de geboorteplaats van mijn vader, die na de capitulatie van het Nederlandse leger onmiddellijk besliste het land te ontvluchten, maar met de bedoeling op zee tegen de Duitsers te vechten.”


Zij reisden via Stockholm naar Engeland, wat een reis op onder andere Duitse schepen werd. Wat de broers hebben meegemaakt, hebben zonen uitgezocht. Het boek hierover is donderdag aan wethouder Piet Sleeking overhandigd.

&t=1s

Lees ook

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...

Dader van Rolex-roof op Marco Boogers vangt bot bij Hoge Raad

De veroordeling van Elton G., die betrokken was bij de Rolex-roof op oud-profvoetballer Marco Booger...