Dordrecht, Netherlands

Azijnzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours is donderdagochtend een fabriek stilgelegd vanwege een lekkage. Er lekte er onder andere azijnzuur uit de fabriek.
Petra Scheurwater | 16 januari 2020 12:02 | Aangepast op 16 januari 2020 12:02
Om verspreiding van de damp te voorkomen gebruikte de brandweer waterschermen. De lekkende vloeistof is een mengsel van azijnzuuranhydride en formaldehyde. Die stoffen ruiken sterk en zijn gevaarlijk bij een hoge concentratie.

Buiten het terrein werd echter geen gas gemeten volgens de brandweer. Daardoor is er geen gevaar voor omwonenden geweest.

Na ongeveer een uur was het lek gedicht. Om het onderzoek naar het lek mogelijk te maken, moest de fabriek stilgelegd worden en werden medewerkers geëvacueerd.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...