Dordrecht, Netherlands

Azijnzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours is donderdagochtend een fabriek stilgelegd vanwege een lekkage. Er lekte er onder andere azijnzuur uit de fabriek.
Petra Scheurwater | 16 januari 2020 12:02 | Aangepast op 16 januari 2020 12:02
Om verspreiding van de damp te voorkomen gebruikte de brandweer waterschermen. De lekkende vloeistof is een mengsel van azijnzuuranhydride en formaldehyde. Die stoffen ruiken sterk en zijn gevaarlijk bij een hoge concentratie.

Buiten het terrein werd echter geen gas gemeten volgens de brandweer. Daardoor is er geen gevaar voor omwonenden geweest.

Na ongeveer een uur was het lek gedicht. Om het onderzoek naar het lek mogelijk te maken, moest de fabriek stilgelegd worden en werden medewerkers geëvacueerd.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...