Dordrecht, Netherlands

Azijnzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours is donderdagochtend een fabriek stilgelegd vanwege een lekkage. Er lekte er onder andere azijnzuur uit de fabriek.
Petra Scheurwater | 16 januari 2020 12:02 | Aangepast op 16 januari 2020 12:02
Om verspreiding van de damp te voorkomen gebruikte de brandweer waterschermen. De lekkende vloeistof is een mengsel van azijnzuuranhydride en formaldehyde. Die stoffen ruiken sterk en zijn gevaarlijk bij een hoge concentratie.

Buiten het terrein werd echter geen gas gemeten volgens de brandweer. Daardoor is er geen gevaar voor omwonenden geweest.

Na ongeveer een uur was het lek gedicht. Om het onderzoek naar het lek mogelijk te maken, moest de fabriek stilgelegd worden en werden medewerkers geëvacueerd.

Lees ook

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...