Dordrecht, Netherlands

Bach-special op TV Dordrecht

Exact een maand voor de nieuwe editie van het Bach festival blikken wij op TV Dordrecht nog 1 keer terug op de bijzondere editie van vorig jaar.
Fokko van der Straaten | 22 mei 2021 13:29 | Aangepast op 22 mei 2021 13:29
Het festival vond door corona bijna alleen online plaats, maar leverde een paar unieke concerten op. Onze Bach-special is Eerste Pinksterdag te zien vanaf 12.00 uur.

We trappen onze terugblik op 2020 af met onze eigen reportage achter de schermen bij de opnames in de Grote Kerk en daarna zenden we drie concerten nogmaals uit. Om te beginnen de speciale compositie van Oene van Geel, die vorig jaar zijn wereldpremière beleefde op het Bachfestival in Dordrecht. Aansluitend het concert van sopraan Claron Mcfadden en organist Geerten van de Wetering en tenslotte Thin Air van fluitist Erik Bosgraaf.

Wereldpremière

Speciaal voor het Bach-festival van vorig jaar schreef Oene van Geel een nieuwe compositie: 'Unknown Home'. Het concert werd opgenomen in de Grote Kerk en ging tegelijk in première op

de online-kanalen van het festival en RTV Dordrecht. 'Unknown Home' staat in het teken van improvisatie. Aanpak en bezetting zijn vernieuwend, met naast (Bach-)orgel ook elektrische gitaar, altviool en slagwerk, ballonnen en andere gimmicks. De Grote Kerk wordt volledig benut, waarbij danser Kenzo Kusada zich beweegt het ene naar het andere instrument. De gezamenlijke afsluiting is in het schip van de kerk.

Na het volledige concert van Oene van Geel is het bijzondere optreden van sopraan Claron Mcfadden en organist Geerten van de Wetering te zien. Het duo brengt een tweetal aria's van Bach ten gehore. We ronden onze Bach-special af met Thin Air van fluitist Erik Bosgraaf. Ook hij combineert het klassieke met het moderne, zo speelt Bosgraaf met zijn blokfluit een stuk van Bach dat gecomponeerd is voor een clavecimbel.

Het Bach-festival 2020 nog 1 keer te zien op TV Dordrecht, deze Eerste Pinksterdag vanaf 12.00 uur. De speciale uitzending wordt daarna iedere twee uur herhaald. 

Lees ook

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

24.000 euro weg: dementerende vrouw opgelicht

Een licht dementerende vrouw wordt voor een enorm bedrag opgelicht. Ze gelooft namelijk de praatjes ...