gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bachfestival zoekt amateurmusici

7bd324a4f745b50a4e31404abc0cd95a

Bespeel je een instrument en heb je altijd al eens willen optreden met een orkest? Dan is dit je kans. De organisatie van Het Bachfestival Dordrecht nodigt musici uit om deel te nemen aan een nieuwe uitvoering: de wereldpremière van een werk van componist en violist Tim Kliphuis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Elk jaar heeft het Bachfestival Dordrecht een participatieproject. Vorig jaar werd een nieuw werk van Vlaamse componist Jeff Neve ten gehore gebracht in de 'tusseneditie' van het festival op het Energieplein,” laat de organisatie weten. “Dit jaar pakt het festival nog grootser uit. Maarl iefst 55 musici op tal van instrumenten worden gevraagd voor dit nieuwe werk. Waar het vorig jaar alleen strijkers betrof, is het Bachfestival nu op zoek naar amateurmusici die een van de volgende instrumenten spelen: viool, altviool, cello, contrabas, dwarsfluit, klarinet, saxofoon, hoorn, trombone of slagwerk.

“Samen met je collega musici wordt je in de aanloop naar het festival gecoacht. Tijdens een aantal msterclasses zul je de partituur leren spelen en repeteer je natuurlijk een aantal keer met het complete orkest. Ook de componist zal daar aanwezig zijn voor de puntjes op de i. Op 18 juni speel je dan op het Bachfestival met de grootste bezettingen die het festival dit jaar rijk is.”

Meer informatie is te vinden op www.bachfestivaldordrecht.nl. Daar kun je je ook aanmelden.

Vorig jaar vond op 25 juni in de stromende regen het openingsconcert van het Bachfestival plaats. RTV Dordrecht was daarbij aanwezig en maakte een uitgebreide reportage.

Lees meer over:

Lees ook

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.