Dat is voor bezoekers van de alternatieve editie van Big Rivers helemaal nieuw. Terwijl normaal gesproken de hele binnenstad volloopt met duizenden feestgangers, blijft het dit jaar vooralsnog bij maximaal driehonderd mensen per tijdslot die ook nog in het bezit moeten zijn van een negatieve coronatest.
Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 juli. Dan vormen het Wantij, de energiekade, een oude veerpont en een transparant podium het decor van het nieuwe evenement op het water. Dat weekend zijn er shows van onder andere Maarten Teekens (foto), Skeftum, DeWolff, Typhoon, René Schuurmans en Eefje de Visser.
Van de driehonderd tickets per show – zeven in totaal – is zeventig procent verkocht. “Veel mensen wachten af”, vermoedt de organisator. “Vanwege het testen voor toegang. Daarvoor is nu nog geen locatie in Dordrecht. Mensen gaan daar niet graag een stuk voor reizen. Veel meer evenementen hebben hier last van.”
De gemeente Dordrecht laat in een reactie weten dat er deze maand nog een testlocatie aan de Krommedijk wordt geopend. Burgemeester Wouter Kolff hoopt zo kort mogelijk gebruik te hoeven maken van de testfase. "Zodra mogelijk: afscheid nemen van de maatregelen."
Niet gewend aan kaartverkoop
De toegangsprijs van 30 tot 50 euro is volgens De Zwart ook een drempel voor mensen om een kaartje aan te schaffen. “Big Rivers was een gratis festival, bezoekers – en wij ook – zijn totaal niet gewend aan kaartverkoop.”
Hoewel het financiële gat met de dag kleiner wordt, is het van belang uit te verkopen om de kosten volledig te dekken. De Zwart heeft er vertrouwen in dat dit lukt. Hij hoopt zelfs méér mensen per show toe te mogen laten, maar daarvoor is het afwachten wat de overheid beslist. “Er is op de tribunes zonder afstand plek voor 1200 mensen. Dat zou het fijnst zijn, ook als we dan niet uitverkopen. De kosten nemen dan voor ons niet toe.”
Net na de start van de kaartverkoop, ging het hard met de tickets.