gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Back to the Rivers nog niet uitverkocht: ‘Testen voor toegang en betalen voor tickets houdt mensen tegen’

2c204ed04fd5d9af5377307b66eadf89

Een maand voor de start van Back to the Rivers is zeventig procent van de kaartjes verkocht, meldt organisator Bas de Zwart. Hij wijt het feit dat het festival nog niet uitverkocht is aan het verplichte testen en de toegangsprijs.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat is voor bezoekers van de alternatieve editie van Big Rivers helemaal nieuw. Terwijl normaal gesproken de hele binnenstad volloopt met duizenden feestgangers, blijft het dit jaar vooralsnog bij maximaal driehonderd mensen per tijdslot die ook nog in het bezit moeten zijn van een negatieve coronatest.

Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 juli. Dan vormen het Wantij, de energiekade, een oude veerpont en een transparant podium het decor van het nieuwe evenement op het water. Dat weekend zijn er shows van onder andere Maarten Teekens (foto), Skeftum, DeWolff, Typhoon, René Schuurmans en Eefje de Visser.

Van de driehonderd tickets per show – zeven in totaal – is zeventig procent verkocht. “Veel mensen wachten af”, vermoedt de organisator. “Vanwege het testen voor toegang. Daarvoor is nu nog geen locatie in Dordrecht. Mensen gaan daar niet graag een stuk voor reizen. Veel meer evenementen hebben hier last van.”

De gemeente Dordrecht laat in een reactie weten dat er deze maand nog een testlocatie aan de Krommedijk wordt geopend. Burgemeester Wouter Kolff hoopt zo kort mogelijk gebruik te hoeven maken van de testfase. "Zodra mogelijk: afscheid nemen van de maatregelen."

Niet gewend aan kaartverkoop

De toegangsprijs van 30 tot 50 euro is volgens De Zwart ook een drempel voor mensen om een kaartje aan te schaffen. “Big Rivers was een gratis festival, bezoekers – en wij ook – zijn totaal niet gewend aan kaartverkoop.”

Hoewel het financiële gat met de dag kleiner wordt, is het van belang uit te verkopen om de kosten volledig te dekken. De Zwart heeft er vertrouwen in dat dit lukt. Hij hoopt zelfs méér mensen per show toe te mogen laten, maar daarvoor is het afwachten wat de overheid beslist. “Er is op de tribunes zonder afstand plek voor 1200 mensen. Dat zou het fijnst zijn, ook als we dan niet uitverkopen. De kosten nemen dan voor ons niet toe.”

Net na de start van de kaartverkoop, ging het hard met de tickets.

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”