gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Back to the Rivers nog niet uitverkocht: ‘Testen voor toegang en betalen voor tickets houdt mensen tegen’

2c204ed04fd5d9af5377307b66eadf89

Een maand voor de start van Back to the Rivers is zeventig procent van de kaartjes verkocht, meldt organisator Bas de Zwart. Hij wijt het feit dat het festival nog niet uitverkocht is aan het verplichte testen en de toegangsprijs.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat is voor bezoekers van de alternatieve editie van Big Rivers helemaal nieuw. Terwijl normaal gesproken de hele binnenstad volloopt met duizenden feestgangers, blijft het dit jaar vooralsnog bij maximaal driehonderd mensen per tijdslot die ook nog in het bezit moeten zijn van een negatieve coronatest.

Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 juli. Dan vormen het Wantij, de energiekade, een oude veerpont en een transparant podium het decor van het nieuwe evenement op het water. Dat weekend zijn er shows van onder andere Maarten Teekens (foto), Skeftum, DeWolff, Typhoon, René Schuurmans en Eefje de Visser.

Van de driehonderd tickets per show – zeven in totaal – is zeventig procent verkocht. “Veel mensen wachten af”, vermoedt de organisator. “Vanwege het testen voor toegang. Daarvoor is nu nog geen locatie in Dordrecht. Mensen gaan daar niet graag een stuk voor reizen. Veel meer evenementen hebben hier last van.”

De gemeente Dordrecht laat in een reactie weten dat er deze maand nog een testlocatie aan de Krommedijk wordt geopend. Burgemeester Wouter Kolff hoopt zo kort mogelijk gebruik te hoeven maken van de testfase. "Zodra mogelijk: afscheid nemen van de maatregelen."

Niet gewend aan kaartverkoop

De toegangsprijs van 30 tot 50 euro is volgens De Zwart ook een drempel voor mensen om een kaartje aan te schaffen. “Big Rivers was een gratis festival, bezoekers – en wij ook – zijn totaal niet gewend aan kaartverkoop.”

Hoewel het financiële gat met de dag kleiner wordt, is het van belang uit te verkopen om de kosten volledig te dekken. De Zwart heeft er vertrouwen in dat dit lukt. Hij hoopt zelfs méér mensen per show toe te mogen laten, maar daarvoor is het afwachten wat de overheid beslist. “Er is op de tribunes zonder afstand plek voor 1200 mensen. Dat zou het fijnst zijn, ook als we dan niet uitverkopen. De kosten nemen dan voor ons niet toe.”

Net na de start van de kaartverkoop, ging het hard met de tickets.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.