gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Back to the Rivers nog niet uitverkocht: ‘Testen voor toegang en betalen voor tickets houdt mensen tegen’

2c204ed04fd5d9af5377307b66eadf89

Een maand voor de start van Back to the Rivers is zeventig procent van de kaartjes verkocht, meldt organisator Bas de Zwart. Hij wijt het feit dat het festival nog niet uitverkocht is aan het verplichte testen en de toegangsprijs.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat is voor bezoekers van de alternatieve editie van Big Rivers helemaal nieuw. Terwijl normaal gesproken de hele binnenstad volloopt met duizenden feestgangers, blijft het dit jaar vooralsnog bij maximaal driehonderd mensen per tijdslot die ook nog in het bezit moeten zijn van een negatieve coronatest.

Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 juli. Dan vormen het Wantij, de energiekade, een oude veerpont en een transparant podium het decor van het nieuwe evenement op het water. Dat weekend zijn er shows van onder andere Maarten Teekens (foto), Skeftum, DeWolff, Typhoon, René Schuurmans en Eefje de Visser.

Van de driehonderd tickets per show – zeven in totaal – is zeventig procent verkocht. “Veel mensen wachten af”, vermoedt de organisator. “Vanwege het testen voor toegang. Daarvoor is nu nog geen locatie in Dordrecht. Mensen gaan daar niet graag een stuk voor reizen. Veel meer evenementen hebben hier last van.”

De gemeente Dordrecht laat in een reactie weten dat er deze maand nog een testlocatie aan de Krommedijk wordt geopend. Burgemeester Wouter Kolff hoopt zo kort mogelijk gebruik te hoeven maken van de testfase. "Zodra mogelijk: afscheid nemen van de maatregelen."

Niet gewend aan kaartverkoop

De toegangsprijs van 30 tot 50 euro is volgens De Zwart ook een drempel voor mensen om een kaartje aan te schaffen. “Big Rivers was een gratis festival, bezoekers – en wij ook – zijn totaal niet gewend aan kaartverkoop.”

Hoewel het financiële gat met de dag kleiner wordt, is het van belang uit te verkopen om de kosten volledig te dekken. De Zwart heeft er vertrouwen in dat dit lukt. Hij hoopt zelfs méér mensen per show toe te mogen laten, maar daarvoor is het afwachten wat de overheid beslist. “Er is op de tribunes zonder afstand plek voor 1200 mensen. Dat zou het fijnst zijn, ook als we dan niet uitverkopen. De kosten nemen dan voor ons niet toe.”

Net na de start van de kaartverkoop, ging het hard met de tickets.

Lees ook

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.