gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Back to the Rivers nog niet uitverkocht: ‘Testen voor toegang en betalen voor tickets houdt mensen tegen’

2c204ed04fd5d9af5377307b66eadf89

Een maand voor de start van Back to the Rivers is zeventig procent van de kaartjes verkocht, meldt organisator Bas de Zwart. Hij wijt het feit dat het festival nog niet uitverkocht is aan het verplichte testen en de toegangsprijs.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat is voor bezoekers van de alternatieve editie van Big Rivers helemaal nieuw. Terwijl normaal gesproken de hele binnenstad volloopt met duizenden feestgangers, blijft het dit jaar vooralsnog bij maximaal driehonderd mensen per tijdslot die ook nog in het bezit moeten zijn van een negatieve coronatest.

Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 juli. Dan vormen het Wantij, de energiekade, een oude veerpont en een transparant podium het decor van het nieuwe evenement op het water. Dat weekend zijn er shows van onder andere Maarten Teekens (foto), Skeftum, DeWolff, Typhoon, René Schuurmans en Eefje de Visser.

Van de driehonderd tickets per show – zeven in totaal – is zeventig procent verkocht. “Veel mensen wachten af”, vermoedt de organisator. “Vanwege het testen voor toegang. Daarvoor is nu nog geen locatie in Dordrecht. Mensen gaan daar niet graag een stuk voor reizen. Veel meer evenementen hebben hier last van.”

De gemeente Dordrecht laat in een reactie weten dat er deze maand nog een testlocatie aan de Krommedijk wordt geopend. Burgemeester Wouter Kolff hoopt zo kort mogelijk gebruik te hoeven maken van de testfase. "Zodra mogelijk: afscheid nemen van de maatregelen."

Niet gewend aan kaartverkoop

De toegangsprijs van 30 tot 50 euro is volgens De Zwart ook een drempel voor mensen om een kaartje aan te schaffen. “Big Rivers was een gratis festival, bezoekers – en wij ook – zijn totaal niet gewend aan kaartverkoop.”

Hoewel het financiële gat met de dag kleiner wordt, is het van belang uit te verkopen om de kosten volledig te dekken. De Zwart heeft er vertrouwen in dat dit lukt. Hij hoopt zelfs méér mensen per show toe te mogen laten, maar daarvoor is het afwachten wat de overheid beslist. “Er is op de tribunes zonder afstand plek voor 1200 mensen. Dat zou het fijnst zijn, ook als we dan niet uitverkopen. De kosten nemen dan voor ons niet toe.”

Net na de start van de kaartverkoop, ging het hard met de tickets.

Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.