Dordrecht, Netherlands

Badderen in de binnenstad, met René in gedachten

Wat ooit begon als een ludieke actie van twee vrienden groeide uit tot een mini-evenement waarbij volwassenen op de langste dag van het jaar een 'duik' nemen in de fontein op het Statenplein. Dit jaar was het, na twee gemiste edities door de coronamaatregelen, weer mogelijk. En hoewel het een vrolijke boel was, werd er ook stilgestaan bij René Kerkhoven, één van de bedenkers van ‘Badderen in de binnenstad’.
Marjolein Vos | 23 juni 2022 11:30 | Aangepast op 23 juni 2022 11:17
Zwijndrechtenaar René Kerkhoven was schrijver en uitvinder van beroep, maar hij was vooral ook een duizendpoot. Eentje die altijd met nieuwe, avontuurlijke dingen bezig was. “Alle mensen kennen hem op een andere manier. Maar we kennen allemaal de vrolijke, gekke, avontuurlijke René”, vertelt Caroline Wimmers, een vriendin van hem, gehuld in haar badpak naast de fontein. René overleed plotseling aan het begin van dit jaar. Zijn aanwezigheid werd deze avond extra gemist. “Eigenlijk is het een hele bijzondere lieve excentrieke paradijsvogel. Maar, zei een vriend, het verschil is: het is wel onze gekke, lieve, excentrieke paradijsvogel. En zo herinneren wij hem graag.”
Even weer kind zijn
En zo wordt een traditie voortgezet, die ooit begon op een warme zomeravond. René en Caroline genoten van een drankje tijdens een warme zomeravond op een terrasje op het Statenplein. Kinderen zochten verkoeling in de fontein. Hoe leuk zou het zijn om dat ook te doen, zeiden de vrienden tegen elkaar. “Waarom doen we het niet gewoon?”, zei René. En zo geschiede.

Door de jaren heen sloten steeds meer vrienden zich aan bij het ludieke spartelmoment. Allemaal in zwemkleding, maar wel een beetje gek uitgedost, met badeendjes en – mutsen en zwembrillen. Met René voorop. “Ik denk dat hij hierboven met een gek hoedje en brilletje nu ontzettend zit te lachen, dat het allemaal weer kan”, zegt Caroline trots.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...