Dordrecht, Netherlands

Badjes brengen honden Louterbloemen verkoeling

Een verkoelende plons voor honden! Voor Streekdierentehuis Louterbloemen is op erg warme dagen niets teveel gevraagd om de viervoeters te vertroetelen.
Fokko van der Straaten | 24 juni 2019 17:40 | Aangepast op 24 juni 2019 17:40
"Ja, als het meer dan 25 graden wordt vullen we de badjes en mogen ze allemaal badderen, zowel de asielhonden als de pensionhonden", vertelt verzorgster Mylène.


Het gaat de hele dag door, steeds een paar tegelijk. Eén van de honden springt enthousiast in een bad, maar twee anderen aarzelen nadrukkelijk. "Tsja, elke hond is anders"


Honden kunnen niet zweten. "Daarom moet de verkoeling komen van drinken en in bad gaan", weet Mylène; "vooral de voetzolen zijn belangrijk, ze hoeven niet kopje onder, al zijn er die dat ook doen."


Als het nog warmer wordt krijgen ook de katten extra aandacht. "Voor hen maken we ijsblokjes van bouillon. Vinden ze lekker en zo krijgen ze voldoende water en zout binnen."

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...