gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Barendrecht verliest kort geding

De gemeente Barendrecht moet 52.500 euro betalen aan het exploitatietekort van ToBe over december.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is vandaag de uitspraak in het kort geding dat vijf gemeenten, nl. Dordrecht, Papendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht en H.I.Ambacht, hadden aangespannen om Barendrecht hiertoe te dwingen.

De salarissen van de vaste medewerkers en free-lance krachten over december kunnen nu worden uitbetaald, in totaal een bedrag van € 450.000.

De bewindvoerder kan nu verder proberen een oplossing te vinden voor ToBe, dat in surceance van betaling verkeert. Dat was het gevolg van het besluit van Barendrecht om niet bij te dragen aan de ruim 3,5 miljoen die nodig zou zijn voor een herstelplan voor ToBe.

De overige vijf gemeenten pleiten voor een snelle doorstart, zodat alle educatieve activiteiten zo goed mogelijk voortgezet kunnen worden.

Lees ook

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.