Dordrecht, Netherlands

Barendrecht verliest kort geding

De gemeente Barendrecht moet 52.500 euro betalen aan het exploitatietekort van ToBe over december.
Gert van der Steen | 21 december 2015 13:57 | Aangepast op 21 december 2015 13:57
Dat is vandaag de uitspraak in het kort geding dat vijf gemeenten, nl. Dordrecht, Papendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht en H.I.Ambacht, hadden aangespannen om Barendrecht hiertoe te dwingen.

De salarissen van de vaste medewerkers en free-lance krachten over december kunnen nu worden uitbetaald, in totaal een bedrag van € 450.000.

De bewindvoerder kan nu verder proberen een oplossing te vinden voor ToBe, dat in surceance van betaling verkeert. Dat was het gevolg van het besluit van Barendrecht om niet bij te dragen aan de ruim 3,5 miljoen die nodig zou zijn voor een herstelplan voor ToBe.

De overige vijf gemeenten pleiten voor een snelle doorstart, zodat alle educatieve activiteiten zo goed mogelijk voortgezet kunnen worden.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...