Dordrecht, Netherlands

Barendrecht verliest kort geding

De gemeente Barendrecht moet 52.500 euro betalen aan het exploitatietekort van ToBe over december.
Gert van der Steen | 21 december 2015 13:57 | Aangepast op 21 december 2015 13:57
Dat is vandaag de uitspraak in het kort geding dat vijf gemeenten, nl. Dordrecht, Papendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht en H.I.Ambacht, hadden aangespannen om Barendrecht hiertoe te dwingen.

De salarissen van de vaste medewerkers en free-lance krachten over december kunnen nu worden uitbetaald, in totaal een bedrag van € 450.000.

De bewindvoerder kan nu verder proberen een oplossing te vinden voor ToBe, dat in surceance van betaling verkeert. Dat was het gevolg van het besluit van Barendrecht om niet bij te dragen aan de ruim 3,5 miljoen die nodig zou zijn voor een herstelplan voor ToBe.

De overige vijf gemeenten pleiten voor een snelle doorstart, zodat alle educatieve activiteiten zo goed mogelijk voortgezet kunnen worden.

Lees ook

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...