Dordrecht, Netherlands

Basisscholen vanaf 8 juni weer volledig open, meeste vakanties weer mogelijk

Alle basisscholen zullen vanaf 8 juni weer volledig openen. Dat maakte premier Mark Rutte bekend tijdens de persconferentie van 3 juni. Nu is dat nog deels, waarbij leerlingen vaak om de dag naar school gaan.
Corrado Francke | 3 juni 2020 18:53 | Aangepast op 3 juni 2020 18:53
Ook liet Rutte weten dat het mogelijk is om de meeste vakanties na 15 juni weer door te laten gaan, behalve buiten Europa.

"Als je niet gebonden bent aan schoolvakanties, overweeg dan buiten het seizoen op vakantie te gaan" benadrukt Rutte. "Denk goed na wat je doet, ken de regels in het land van bestemming en blijf op de hoogte."

In het binnenland is het in ieder geval mogelijk op vakantie te gaan, maar het openbaar vervoer blijft alleen voor wie voor vitale beroepen afhankelijk is van de trein, tram, bus of metro.

Alle reisadviezen in Europa staan tot en met 15 juni op oranje, hierna is reizen naar de meeste landen verantwoord. "Maar blijf opletten", voegt Rutte toe. 

Voor de vakanties zijn nu nog een aantal dingen onzeker. Veel landen moeten immers nog beslissen of ze toeristen toelaten in de zomer. Reizen buiten Europa wordt afgeraden.

Via www.nederlandwereldwijd.nl is het mogelijk om actuele reisadviezen te bekijken. 

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...