gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Bever heeft nu eigen fietsen

Openbare Basisschool De Bever aan de Chico Mendesring heeft 20 fietsen gekocht. Daarmee kunnen leerlingen van de hoogste groepen veilig op pad voor bijvoorbeeld een excursie. De fietsen konden worden gekocht, dankzij een gift van 5000 euro van de Rabobank.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het hebben van eigen fietsen is uniek voor een school. "Niet alle kinderen hebben een goede veilige fiets", zegt Marlon van Lent. Zij is directeur van De Bever. "Nu kunnen we veilig op pad." Mogelijk worden de fietsen ook uitgeleend aan leerlingen om in het weekend te gebruiken, maar dat is nog iets voor de toekomst. Voorlopig gaan ze eerst ervaring opdoen met het gebruik.

De Rabobank schonk 5000 euro. Rijwielzaak de Rooij maakte een mooie prijs en gaf er wat accessoires bij. De fietsen zijn de komende drie jaar verzekerd. Van Lent hoopt dat de fietsen toch zeker tien jaar meegaan. "Het zou mooi zijn als we kunnen samenwerken met het praktijkonderwijs. Dan leren onze kinderen hoe ze bijvoorbeeld banden moeten plakken en blijven onze fietsen in goede conditie.

De leerlingen hebben de rijwielen gisteren lopend opgehaald. Ze staan in een omheind deel van het schoolplein. "We hopen er binnenkort een dak om te kunnen maken, zodat ze ook droog staan", zegt Van Lent. Nu staan ze onder een zeil met een lang kettingslot door de wielen.

Lees ook

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.