gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Bever heeft nu eigen fietsen

Openbare Basisschool De Bever aan de Chico Mendesring heeft 20 fietsen gekocht. Daarmee kunnen leerlingen van de hoogste groepen veilig op pad voor bijvoorbeeld een excursie. De fietsen konden worden gekocht, dankzij een gift van 5000 euro van de Rabobank.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het hebben van eigen fietsen is uniek voor een school. "Niet alle kinderen hebben een goede veilige fiets", zegt Marlon van Lent. Zij is directeur van De Bever. "Nu kunnen we veilig op pad." Mogelijk worden de fietsen ook uitgeleend aan leerlingen om in het weekend te gebruiken, maar dat is nog iets voor de toekomst. Voorlopig gaan ze eerst ervaring opdoen met het gebruik.

De Rabobank schonk 5000 euro. Rijwielzaak de Rooij maakte een mooie prijs en gaf er wat accessoires bij. De fietsen zijn de komende drie jaar verzekerd. Van Lent hoopt dat de fietsen toch zeker tien jaar meegaan. "Het zou mooi zijn als we kunnen samenwerken met het praktijkonderwijs. Dan leren onze kinderen hoe ze bijvoorbeeld banden moeten plakken en blijven onze fietsen in goede conditie.

De leerlingen hebben de rijwielen gisteren lopend opgehaald. Ze staan in een omheind deel van het schoolplein. "We hopen er binnenkort een dak om te kunnen maken, zodat ze ook droog staan", zegt Van Lent. Nu staan ze onder een zeil met een lang kettingslot door de wielen.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.