gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Bever heeft nu eigen fietsen

Openbare Basisschool De Bever aan de Chico Mendesring heeft 20 fietsen gekocht. Daarmee kunnen leerlingen van de hoogste groepen veilig op pad voor bijvoorbeeld een excursie. De fietsen konden worden gekocht, dankzij een gift van 5000 euro van de Rabobank.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het hebben van eigen fietsen is uniek voor een school. "Niet alle kinderen hebben een goede veilige fiets", zegt Marlon van Lent. Zij is directeur van De Bever. "Nu kunnen we veilig op pad." Mogelijk worden de fietsen ook uitgeleend aan leerlingen om in het weekend te gebruiken, maar dat is nog iets voor de toekomst. Voorlopig gaan ze eerst ervaring opdoen met het gebruik.

De Rabobank schonk 5000 euro. Rijwielzaak de Rooij maakte een mooie prijs en gaf er wat accessoires bij. De fietsen zijn de komende drie jaar verzekerd. Van Lent hoopt dat de fietsen toch zeker tien jaar meegaan. "Het zou mooi zijn als we kunnen samenwerken met het praktijkonderwijs. Dan leren onze kinderen hoe ze bijvoorbeeld banden moeten plakken en blijven onze fietsen in goede conditie.

De leerlingen hebben de rijwielen gisteren lopend opgehaald. Ze staan in een omheind deel van het schoolplein. "We hopen er binnenkort een dak om te kunnen maken, zodat ze ook droog staan", zegt Van Lent. Nu staan ze onder een zeil met een lang kettingslot door de wielen.

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.