gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Bever heeft nu eigen fietsen

Openbare Basisschool De Bever aan de Chico Mendesring heeft 20 fietsen gekocht. Daarmee kunnen leerlingen van de hoogste groepen veilig op pad voor bijvoorbeeld een excursie. De fietsen konden worden gekocht, dankzij een gift van 5000 euro van de Rabobank.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het hebben van eigen fietsen is uniek voor een school. "Niet alle kinderen hebben een goede veilige fiets", zegt Marlon van Lent. Zij is directeur van De Bever. "Nu kunnen we veilig op pad." Mogelijk worden de fietsen ook uitgeleend aan leerlingen om in het weekend te gebruiken, maar dat is nog iets voor de toekomst. Voorlopig gaan ze eerst ervaring opdoen met het gebruik.

De Rabobank schonk 5000 euro. Rijwielzaak de Rooij maakte een mooie prijs en gaf er wat accessoires bij. De fietsen zijn de komende drie jaar verzekerd. Van Lent hoopt dat de fietsen toch zeker tien jaar meegaan. "Het zou mooi zijn als we kunnen samenwerken met het praktijkonderwijs. Dan leren onze kinderen hoe ze bijvoorbeeld banden moeten plakken en blijven onze fietsen in goede conditie.

De leerlingen hebben de rijwielen gisteren lopend opgehaald. Ze staan in een omheind deel van het schoolplein. "We hopen er binnenkort een dak om te kunnen maken, zodat ze ook droog staan", zegt Van Lent. Nu staan ze onder een zeil met een lang kettingslot door de wielen.

Lees ook

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.