gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Driehoek krijgt Schoolplein14

De Driehoek in Sterrenburg krijgt in samenwerking met de Johan Cruyff Foundation en de Nederlandse Volleybalbond een Schoolplein14.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Schoolplein14 is een schoolplein waarop de lijn- en vakverdeling voor verschillende sporten met een coating wordt afgebeeld, zoals bijvoorbeeld een basketbalveld en een voetbaldoel op een muur. Dat moet de leerlingen aanzetten tot actief beoefenen van sport. De kinderen beslissen mee welke sporten hiervoor in aanmerking komen.

De actie is begonnen door volley-international Jasper Diefenbach, aanvoerder van het Nederlands volleyteam. Hij is namelijk oud-leerling van De Driehoek.

Er moest 8000 euro bij elkaar worden gespaard. In het afgelopen weekend bleek dat dat gelukt is. Dat is gedeeltelijk gebeurd door de leerlingen zelf met een kassabonactie bij een supermarkt, maar ook de Cruyff Foundation leverde een bijdrage. Tenslotte kwam ook een aanzienlijk deel uit een actie van de NeVoBo. Bij elke internationale wedstrijd kon bij de kaartverkoop een bedragje extra worden gedoneerd voor dit doel.

Nu gaat de Cruyff Foundation het lespakket voor de kinderen ontwikkelen en wordt samen met de kinderen het ontwerp gemaakt. Het aanbrengen van de coating is wel afhankelijk van de weersomstandigheden. Waarschijnlijk zal het plein in het voorjaar van 2018 worden opgeleverd.

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.