gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Driehoek krijgt Schoolplein14

De Driehoek in Sterrenburg krijgt in samenwerking met de Johan Cruyff Foundation en de Nederlandse Volleybalbond een Schoolplein14.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een Schoolplein14 is een schoolplein waarop de lijn- en vakverdeling voor verschillende sporten met een coating wordt afgebeeld, zoals bijvoorbeeld een basketbalveld en een voetbaldoel op een muur. Dat moet de leerlingen aanzetten tot actief beoefenen van sport. De kinderen beslissen mee welke sporten hiervoor in aanmerking komen.

De actie is begonnen door volley-international Jasper Diefenbach, aanvoerder van het Nederlands volleyteam. Hij is namelijk oud-leerling van De Driehoek.

Er moest 8000 euro bij elkaar worden gespaard. In het afgelopen weekend bleek dat dat gelukt is. Dat is gedeeltelijk gebeurd door de leerlingen zelf met een kassabonactie bij een supermarkt, maar ook de Cruyff Foundation leverde een bijdrage. Tenslotte kwam ook een aanzienlijk deel uit een actie van de NeVoBo. Bij elke internationale wedstrijd kon bij de kaartverkoop een bedragje extra worden gedoneerd voor dit doel.

Nu gaat de Cruyff Foundation het lespakket voor de kinderen ontwikkelen en wordt samen met de kinderen het ontwerp gemaakt. Het aanbrengen van de coating is wel afhankelijk van de weersomstandigheden. Waarschijnlijk zal het plein in het voorjaar van 2018 worden opgeleverd.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.