Dordrecht, Netherlands

Basisschool De Keerkring voortaan afvalvrij

Basisschool De Keerkring in Sterrenburg wil geen restafval meer produceren. Voortaan moet er alleen nog GFT-afval en oud papier verzamelt worden op de school.
Petra Scheurwater | 10 oktober 2018 18:04 | Aangepast op 10 oktober 2018 18:04
Woensdagochtend stond daarom geheel in het teken van alles wat je weggooit. HVC kwam langs kinderen te leren hoe je afval scheidt.

Dat de school afvalvrij wordt betekend ook dat de kinderen geen drinkpakjes of snoeppapiertjes meer mee mogen nemen. Van HVC hebben ze een drinkfles gekregen om hun drinken voortaan in mee te nemen.

De Keerkring is niet onbekend met het scheiden van afval. Zo wordt er al oud papier opgehaald en gaat gft-afval naar de composthoop in de schooltuin. Basisschool De Keerkring is de eerste school die deelneemt aan het project.

Met het project wil de school kinderen al van jongs af aan leren om afval op te ruimen en te scheiden. Dit deden ze woensdag door middel van spelletjes.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus moet uitkomst bieden: ‘We tillen onszelf een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...