gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool De Keerkring voortaan afvalvrij

f9a4a6b9f95ae41af19ea5723cef64f9

Basisschool De Keerkring in Sterrenburg wil geen restafval meer produceren. Voortaan moet er alleen nog GFT-afval en oud papier verzamelt worden op de school.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Woensdagochtend stond daarom geheel in het teken van alles wat je weggooit. HVC kwam langs kinderen te leren hoe je afval scheidt.

Dat de school afvalvrij wordt betekend ook dat de kinderen geen drinkpakjes of snoeppapiertjes meer mee mogen nemen. Van HVC hebben ze een drinkfles gekregen om hun drinken voortaan in mee te nemen.

De Keerkring is niet onbekend met het scheiden van afval. Zo wordt er al oud papier opgehaald en gaat gft-afval naar de composthoop in de schooltuin. Basisschool De Keerkring is de eerste school die deelneemt aan het project.

Met het project wil de school kinderen al van jongs af aan leren om afval op te ruimen en te scheiden. Dit deden ze woensdag door middel van spelletjes.

Lees ook

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.