Dordrecht, Netherlands

Basisschool Geert Groote gaat voor fitte kinderen en ontvangt tweede certificaat Gezonde School

Basisschool Geert Groote heeft woensdag een tweede certificaat ontvangen van het vignet Gezonde School. Eerder ontving de school het certificaat ´voeding´. nu mag de Geert Groote daar ´bewegen en sport´ aan toevoegen.
Nynke Cuperus | 23 september 2020 13:05 | Aangepast op 23 september 2020 13:05
Basisschool Geert Groote heeft woensdag een tweede certificaat ontvangen voor Gezonde School. Eerder ontving de school het certificaat ´voeding´. nu mag de Geert Groote daar ´bewegen en sport´ aan toevoegen.

“We zagen dat de kinderen vaak ongezonde dingen bij zich hadden, zoals chocolade en koeken", zegt Ronald Reijners, coördinator Gezonde School. Daarom besloot de school zes jaar geleden mee te doen aan de Gezonde School en werd er een voedingsbeleid en traktatiebeleid ingevoerd. Ook kwam er een diëtiste op school om kinderen en hun ouders te helpen. “Nu nemen de kinderen gezonde dingen mee voor lunch en traktatie”, zegt Ronald trots.

Beweegspelletjes en buitenspelen

Vanwege de positieve effecten, besloot de school ook voor het certificaat ´bewegen en sport´ te gaan. Zodra de aandacht van kinderen in de les verslapt, worden er nu beweegspelletjes van vijf minuten gespeeld. Daarna kunnen de kinderen volgens Ronald weer beter opletten. Ook worden kinderen uit groep 6, 7 en 8 opgeleid tot minicoach. “Zij leren andere kinderen spelletjes die ze op het schoolplein kunnen doen.”

Watertappunten

Wethouder Marco Stam onthulde woensdagochtend ook nog twee watertappunten op het schoolplein. Daarmee wil de school de kinderen motiveren om water te drinken in plaats van frisdrank.

De school merkt de kinderen minder dik zijn, sportiever bezig zijn en zich beter kunnen concentreren dan een aantal jaren geleden.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...