gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool leert programmeren

Leerlingen van Dordtse basisscholen kunnen op 13 december kennismaken met programmeren in het project CodeUur Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de Duurzaamheidsfabriek wordt gewerkt aan een project waarbij MBO-leerlingen ICT en Media samen met tweedejaars PABO-studenten worden klaargestoomd om op basisscholen les te gaan geven in coderen. Het belang van vroegtijdig kennismaken met vaardigheden op het gebied van computers wordt breed onderkend. Het gaat er daarbij niet alleen om met een computer te kunnen werken, maar ook om te leren hoe een computer werkt.


Maximaal 14 scholen kunnen deelnemen en op elke school kunnen 6 klassen een uur les krijgen. Voorlopig wordt hier alleen op de bovenbouw gemikt.


De bijwerkingen van de lessen zijn minstens zo belangrijk. Leraren komen met de lesstof in aanraking en kunnen besluiten meer initiatieven op dit gebied te gaan ontwikkelen. Bovendien zijn de PABO-studenten de leraren van de toekomst. Met de vaardigheden die zij zelf bij dit project ontwikkelen zijn zij later goed toegerust om deze kennis in hun eigen werk over te brengen.

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.