gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basisschool leert programmeren

Leerlingen van Dordtse basisscholen kunnen op 13 december kennismaken met programmeren in het project CodeUur Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij de Duurzaamheidsfabriek wordt gewerkt aan een project waarbij MBO-leerlingen ICT en Media samen met tweedejaars PABO-studenten worden klaargestoomd om op basisscholen les te gaan geven in coderen. Het belang van vroegtijdig kennismaken met vaardigheden op het gebied van computers wordt breed onderkend. Het gaat er daarbij niet alleen om met een computer te kunnen werken, maar ook om te leren hoe een computer werkt.


Maximaal 14 scholen kunnen deelnemen en op elke school kunnen 6 klassen een uur les krijgen. Voorlopig wordt hier alleen op de bovenbouw gemikt.


De bijwerkingen van de lessen zijn minstens zo belangrijk. Leraren komen met de lesstof in aanraking en kunnen besluiten meer initiatieven op dit gebied te gaan ontwikkelen. Bovendien zijn de PABO-studenten de leraren van de toekomst. Met de vaardigheden die zij zelf bij dit project ontwikkelen zijn zij later goed toegerust om deze kennis in hun eigen werk over te brengen.

Lees ook

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.