Dordrecht, Netherlands

Basisschoolklas vast 24 uur voor andermans voedsel

Groep 8 van basisschool De Fontein aan de Matthijs Marisstraat eet 24 uur niet voor het goede doel.
Daan Berg | 18 mei 2017 16:58 | Aangepast op 18 mei 2017 16:58
De hele week is de klas in de weer geweest voor Blik op de Plank, een organisatie die mensen met weinig geld de mogelijkheid geeft om levensmiddelen te ruilen voor andere levensmiddelen.

Leerlingen zamelden onder andere eten en andere spullen in die de organisatie kan gebruiken om mensen te helpen.

"Met de vastenactie voelen we hoe het is om geen eten te hebben," vertelt Alinah, één van de groep achters. "We gaan niet teveel doen, want energie kunnen we nu beter niet verspillen," aldus juf Pauline. Zij bedacht het project met een collega.

De klas vast van donderdag 09:00 uur tot vrijdag 09:00 uur. De leerlingen blijven tijdens de 24 uursactie op school, en blijven daar dus ook slapen.

Benieuwd naar hoe de klas het vindt om te vasten? Kijk dan naar onderstaande reportage.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...