gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Basketbaltoernooi voor basisscholen

0eb6c4a52e995de685bfb1423b184c54.jpg

Leerlingen van groep 5 tot 8 stonden woensdagmiddag in de sporthal voor een potje basketbal. Basketbalvereniging Rowic organiseerde samen met de gemeente hun jaarlijkse toernooi.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Het toernooi maakt onderdeel van het Schoolsportprogramma van de gemeente. Elke woensdagmiddag kunnen Dordtse basisschoolkinderen een andere sport uitproberen. Op deze manier hopen ze sport bekender te maken onder de jeugd.


Het basketbal is goed bevallen bij de kinderen. “We hebben de laatse wedstrijd gewonnen dus het gaat goed”, vertelt een van hen. “Ik vind het leuk om samen met klasgenoten te basketballen.”


De leerlingen speelde 3 tegen 3 in potjes van twaalf minuten. Veel basisscholen deden mee en de kinderen waren fanatiek. Ze werden verdeeld over vijf poules en natuurlijk gingen ze niet met lege handen naar huis. Er was een beker per poule en alle kinderen die mee deden kregen een gratis kaartje voor de eredivisiewedstrijd van de Dordtse basketbalclub de Dutch Windmills van komende zondag.&t=66s

Lees ook

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.