Dordrecht, Netherlands

Beau van Erven Dorens slaat eerste munt voor de strijd tegen ALS

Zondagochtend heeft presentator en programmamaker Beau van Erven Dorens bij de Grote Kerk in Dordrecht een eerste munt geslagen in de strijd tegen ALS. Hiermee is het startschot gegeven van een nieuwe campagne ‘Geen tijd te verliezen’ van Stichting ALS Nederland. Deze campagne gaat over het verstrijken van de tijd voor ALS-patiënten. Van Erven Dorens sloeg de munt samen met Astrid Wagner, zij verloor haar broer Oscar aan ALS.
Alexander Eleveld | 29 maart 2021 10:58 | Aangepast op 29 maart 2021 10:58
ALS is een neuromusculaire aandoening waarbij de spieren één voor één uitvallen. Wereldwijd wordt er veel onderzoek gedaan naar de spierziekte, maar nog altijd is de oorzaak onbekend. Gemiddeld hebben ALS-patienten een gemiddelde levensverwachting van 3 tot 5 jaar na de eerste symptomen. Nederland telt ongeveer 1.500 patienten.

De gelegenheid vond plaats op de eerste dag na het ingaan van de zomertijd. Bewust, want ALS-patiënten raken al hun tijd kwijt in tegenstelling tot de rest van Nederland die maar een uurtje kwijtraken door het ingaan van de zomertijd. Dit gold ook voor Erven Dorens en ook hij moest nog even wennen aan de zomertijd. Hij versliep zich namelijk zondagochtend. Daarom is de ceremonie een uurtje later begonnen.

De presentator heeft zich al verschillende keren ingezet voor Stichting ALS Nederland. “Ik heb meerdere mensen met ALS ontmoet en met eigen ogen de impact van deze ziekte gezien. Ik draag Stichting ALS Nederland dan ook een warm hart toe.” aldus Beau.

Er is ook bewust gekozen om deze gelegenheid te laten plaatsvinden voor de Grote Kerk. Het ontwerp van de munt is gebasseerd op een klok zegt Stichting ALS Nederland: “Om het snelle vervliegen van de tijd extra kracht bij te zetten.” En ook is de voorzijde van de munt gemaakt met een speciaal effect: “Door de munt vanuit verschillende hoeken te bekijken, lijkt het namelijk alsof de wijzer beweegt. Dit symboliseert het snelle doortikken van de tijd die ALS-patienten nog met hun naasten kunnen doorbrengen.”

Door de eerste geslagen munt is gelijk de verkoop van start gegaan op de website van de Koninklijke Nederlandse Munt. Er is een gelimiteerde oplage van 5.000 stuks en wordt geleverd in een zogenoemde coincard, dat is een verzamelverpakking op creditcardformaat.

Foto: Stichting ALS Nederland

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...