gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedreigde dieren gevonden bij het Wantij

f5062e62cfdcaa8867406c0c6017a8a0

We moeten ons niet alleen zorgen maken over de verkeersoverlast als de Wantijbrug over twee weken wordt afgesloten. Bouwplannen in het gebied rondom de rivier kunnen de natuur ook ernstig verstoren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vanwege die bouwplannen is er begin 2019 uitgebreid onderzoek gedaan door natuurorganisatie Stichting ANEMOON, naar de planten en dieren die in het gebied leven. Onderzoekers hebben zich vooral gericht op soorten die niet eerder bestudeerd waren.


In totaal werden bijna 400 soorten planten gevonden en tientallen soorten slakken, broedvogels, libellen, sprinkhanen en vlinders. Onder deze soorten bevinden zich 14 soorten van de Rode Lijst, waarop bedreigde dieren en planten staan. Meest bijzonder is de Getijdeslak. Het weekdier kwam eerst ook nog in de Biesbosch voor, maar door het afnemen van de getijdenverschillen is het beestje daar zo goed als verdwenen.


De onderzoekers vonden ook de platte zwanenmossel. Ook dit dier staat op de Rode lijst. En de Rivierrombout, een libelle die officieel beschermd is volgens de Europese Habitatrichtlijn.


Alle onderzoeksresultaten zijn overgedragen aan Stichting Het Wantij, die op haar beurt ze weer naar Rijkswaterstaat heeft gestuurd. Er worden al maatregelen genomen om de oorspronkelijke oevers te behouden en er zo voor te zorgen dat bijzondere soorten niet verdwijnen.

Lees ook

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.