gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedrijven helpen ambulances aan beren

Een oproep van de Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid op social media om nieuwe troostberen te doneren, levert hen waarschijnlijk een "flinke voorraad" op. Bedrijven reageren massaal per e-mail, laat de ambulancedienst in een reactie weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kinderen worden als ze mee moeten met de ambulance op hun gemak gesteld met een troostbeer. Volgens de ambulancedienst werken de beren goed "om zieke of gewonde kinderen afleiding te geven en de pijn iets te verzachten".

De beren zijn speciaal ontwikkelt voor kinderen in een medische omgeving. Dat heeft te maken met ontwerp, materiaal en hygiëne. Veel mensen bieden aan om beren te haken, breien of van zolder te halen, maar daar kan de ambulancedienst dus geen gebruik van maken.

Een doos met 24 troostberen kost 104,40 euro. Kleinere sponsorbedragen kan de ambulancedienst niet verwerken omdat, naar eigen zeggen, ze een kleine organisatie zijn met patiëntenzorg als hoofdtaak en dit niet boekhoudkundig kunnen verwerken.

Sinds het voorjaar van 2015 heeft de ambulancedienst bijna 1100 beren uitgedeeld.

Foto's: Facebook Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid

Lees ook

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.