gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedrijven helpen ambulances aan beren

Een oproep van de Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid op social media om nieuwe troostberen te doneren, levert hen waarschijnlijk een "flinke voorraad" op. Bedrijven reageren massaal per e-mail, laat de ambulancedienst in een reactie weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kinderen worden als ze mee moeten met de ambulance op hun gemak gesteld met een troostbeer. Volgens de ambulancedienst werken de beren goed "om zieke of gewonde kinderen afleiding te geven en de pijn iets te verzachten".

De beren zijn speciaal ontwikkelt voor kinderen in een medische omgeving. Dat heeft te maken met ontwerp, materiaal en hygiëne. Veel mensen bieden aan om beren te haken, breien of van zolder te halen, maar daar kan de ambulancedienst dus geen gebruik van maken.

Een doos met 24 troostberen kost 104,40 euro. Kleinere sponsorbedragen kan de ambulancedienst niet verwerken omdat, naar eigen zeggen, ze een kleine organisatie zijn met patiëntenzorg als hoofdtaak en dit niet boekhoudkundig kunnen verwerken.

Sinds het voorjaar van 2015 heeft de ambulancedienst bijna 1100 beren uitgedeeld.

Foto's: Facebook Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.