gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedrijven helpen ambulances aan beren

Een oproep van de Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid op social media om nieuwe troostberen te doneren, levert hen waarschijnlijk een "flinke voorraad" op. Bedrijven reageren massaal per e-mail, laat de ambulancedienst in een reactie weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kinderen worden als ze mee moeten met de ambulance op hun gemak gesteld met een troostbeer. Volgens de ambulancedienst werken de beren goed "om zieke of gewonde kinderen afleiding te geven en de pijn iets te verzachten".

De beren zijn speciaal ontwikkelt voor kinderen in een medische omgeving. Dat heeft te maken met ontwerp, materiaal en hygiëne. Veel mensen bieden aan om beren te haken, breien of van zolder te halen, maar daar kan de ambulancedienst dus geen gebruik van maken.

Een doos met 24 troostberen kost 104,40 euro. Kleinere sponsorbedragen kan de ambulancedienst niet verwerken omdat, naar eigen zeggen, ze een kleine organisatie zijn met patiëntenzorg als hoofdtaak en dit niet boekhoudkundig kunnen verwerken.

Sinds het voorjaar van 2015 heeft de ambulancedienst bijna 1100 beren uitgedeeld.

Foto's: Facebook Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.