gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedrijven helpen ambulances aan beren

Een oproep van de Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid op social media om nieuwe troostberen te doneren, levert hen waarschijnlijk een "flinke voorraad" op. Bedrijven reageren massaal per e-mail, laat de ambulancedienst in een reactie weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kinderen worden als ze mee moeten met de ambulance op hun gemak gesteld met een troostbeer. Volgens de ambulancedienst werken de beren goed "om zieke of gewonde kinderen afleiding te geven en de pijn iets te verzachten".

De beren zijn speciaal ontwikkelt voor kinderen in een medische omgeving. Dat heeft te maken met ontwerp, materiaal en hygiëne. Veel mensen bieden aan om beren te haken, breien of van zolder te halen, maar daar kan de ambulancedienst dus geen gebruik van maken.

Een doos met 24 troostberen kost 104,40 euro. Kleinere sponsorbedragen kan de ambulancedienst niet verwerken omdat, naar eigen zeggen, ze een kleine organisatie zijn met patiëntenzorg als hoofdtaak en dit niet boekhoudkundig kunnen verwerken.

Sinds het voorjaar van 2015 heeft de ambulancedienst bijna 1100 beren uitgedeeld.

Foto's: Facebook Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.