gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bedrijven helpen ambulances aan beren

Een oproep van de Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid op social media om nieuwe troostberen te doneren, levert hen waarschijnlijk een "flinke voorraad" op. Bedrijven reageren massaal per e-mail, laat de ambulancedienst in een reactie weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kinderen worden als ze mee moeten met de ambulance op hun gemak gesteld met een troostbeer. Volgens de ambulancedienst werken de beren goed "om zieke of gewonde kinderen afleiding te geven en de pijn iets te verzachten".

De beren zijn speciaal ontwikkelt voor kinderen in een medische omgeving. Dat heeft te maken met ontwerp, materiaal en hygiëne. Veel mensen bieden aan om beren te haken, breien of van zolder te halen, maar daar kan de ambulancedienst dus geen gebruik van maken.

Een doos met 24 troostberen kost 104,40 euro. Kleinere sponsorbedragen kan de ambulancedienst niet verwerken omdat, naar eigen zeggen, ze een kleine organisatie zijn met patiëntenzorg als hoofdtaak en dit niet boekhoudkundig kunnen verwerken.

Sinds het voorjaar van 2015 heeft de ambulancedienst bijna 1100 beren uitgedeeld.

Foto's: Facebook Ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid

Lees ook

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.