gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beeld Tuffo op reis

e3458a5b13de4e1b68b0e94ad035171e

Het beeld Tuffo van beeldend kunstenaar Gerhard Lentink is op reis naar Kaapstad, Zuid-Afrika.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee jaar lang is hij er aan bezig geweest nadat hij van de Youngblood Foundation de opdracht had gekregen om het zeven meter lange beeld te maken. In zijn atelier aan de Wijnstraat werkte Lentink dag in dag uit aan het beeld. Vandaag werd het in een zeecontainer geladen maar omdat het te groot is om in zijn geheel het atelier te verlaten is het beeld in delen vervaardigd.

Over enkele weken reist Lentink zijn beeld achterna en zal hij het weer in elkaar gaan zetten waarna het hangend aan vier staalkabels in het Beautiful Life Building tussen verschillende verdiepingen komt te hangen. 
RTV Dordrecht zendt donderdag 21 juni in het programma "Eilandleven" een reportage uit waarbij Gerhard Lentink uitgebreid vertelt over het maakproces van dit beeld.
f2e40aefd2896c147341d2762b075094
1b3c79b5a38d1e68d494edccd39f9342
fc2507b9bc0c7197f9e8fff1ee9ee993
da70c4abcff3401b3d3948e026dd8de4
700c30c855b8c30086c24e73403ba309
2d6cfa9cc117b83352acd72cdb237077

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.