gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beeld Tuffo op reis

e3458a5b13de4e1b68b0e94ad035171e

Het beeld Tuffo van beeldend kunstenaar Gerhard Lentink is op reis naar Kaapstad, Zuid-Afrika.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee jaar lang is hij er aan bezig geweest nadat hij van de Youngblood Foundation de opdracht had gekregen om het zeven meter lange beeld te maken. In zijn atelier aan de Wijnstraat werkte Lentink dag in dag uit aan het beeld. Vandaag werd het in een zeecontainer geladen maar omdat het te groot is om in zijn geheel het atelier te verlaten is het beeld in delen vervaardigd.

Over enkele weken reist Lentink zijn beeld achterna en zal hij het weer in elkaar gaan zetten waarna het hangend aan vier staalkabels in het Beautiful Life Building tussen verschillende verdiepingen komt te hangen. 
RTV Dordrecht zendt donderdag 21 juni in het programma "Eilandleven" een reportage uit waarbij Gerhard Lentink uitgebreid vertelt over het maakproces van dit beeld.
f2e40aefd2896c147341d2762b075094
1b3c79b5a38d1e68d494edccd39f9342
fc2507b9bc0c7197f9e8fff1ee9ee993
da70c4abcff3401b3d3948e026dd8de4
700c30c855b8c30086c24e73403ba309
2d6cfa9cc117b83352acd72cdb237077

Lees ook

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.