Dordrecht, Netherlands

Beeld Tuffo op reis

Het beeld Tuffo van beeldend kunstenaar Gerhard Lentink is op reis naar Kaapstad, Zuid-Afrika.
Fokko van der Straaten | 12 juni 2018 14:59 | Aangepast op 12 juni 2018 14:59
Twee jaar lang is hij er aan bezig geweest nadat hij van de Youngblood Foundation de opdracht had gekregen om het zeven meter lange beeld te maken. In zijn atelier aan de Wijnstraat werkte Lentink dag in dag uit aan het beeld. Vandaag werd het in een zeecontainer geladen maar omdat het te groot is om in zijn geheel het atelier te verlaten is het beeld in delen vervaardigd.

Over enkele weken reist Lentink zijn beeld achterna en zal hij het weer in elkaar gaan zetten waarna het hangend aan vier staalkabels in het Beautiful Life Building tussen verschillende verdiepingen komt te hangen. 
RTV Dordrecht zendt donderdag 21 juni in het programma "Eilandleven" een reportage uit waarbij Gerhard Lentink uitgebreid vertelt over het maakproces van dit beeld.

Lees ook

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...