Dordrecht, Netherlands

Beginnerscursus Tai Chi van start met demonstratie in Crabbehof

De Chinese bewegingsleer Tai Chi start vanaf donderdag wekelijks met een beginnerscursus in Crabbehof. Om hier aandacht voor te vragen, werd de sport zaterdag bij het winkelcentrum in de wijk gedemonstreerd.
Corrado Francke | 25 september 2019 14:42 | Aangepast op 25 september 2019 14:42
De bewegingen zijn minder gericht op het ontwikkelen van het fysieke lichaam, maar vooral voor het ontwikkelen van ontspanning, balans, rust en soepelheid in het lichaam. Het is niet prestatiegericht en de oorsprong is eeuwen geleden terug te vinden in het Taoïsme en de krijgskunst.

Volgens één van de deelnemers van de demonstratie, Louis Matthijse, helpt het om rugklachten te voorkomen. “Ik voel soms nog pijn als ik een verkeerde beweging maak, maar ik heb niet meer de pijn die ik eerder heb gehad.”


De beginnerscursus start vanaf donderdag om 20:00 uur in Crabbehof en wordt wekelijks gehouden in de gymzaal aan de Spirea.&t=25s

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...