Dordrecht, Netherlands

Beginnerscursus Tai Chi van start met demonstratie in Crabbehof

De Chinese bewegingsleer Tai Chi start vanaf donderdag wekelijks met een beginnerscursus in Crabbehof. Om hier aandacht voor te vragen, werd de sport zaterdag bij het winkelcentrum in de wijk gedemonstreerd.
Corrado Francke | 25 september 2019 14:42 | Aangepast op 25 september 2019 14:42
De bewegingen zijn minder gericht op het ontwikkelen van het fysieke lichaam, maar vooral voor het ontwikkelen van ontspanning, balans, rust en soepelheid in het lichaam. Het is niet prestatiegericht en de oorsprong is eeuwen geleden terug te vinden in het Taoïsme en de krijgskunst.

Volgens één van de deelnemers van de demonstratie, Louis Matthijse, helpt het om rugklachten te voorkomen. “Ik voel soms nog pijn als ik een verkeerde beweging maak, maar ik heb niet meer de pijn die ik eerder heb gehad.”


De beginnerscursus start vanaf donderdag om 20:00 uur in Crabbehof en wordt wekelijks gehouden in de gymzaal aan de Spirea.&t=25s

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...