gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Behandeling voor zieke boom

De zieke kastanjeboom op de Statenplaats krijgt als eerste in Dordrecht een warmtebehandeling.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
De boom heeft de kastanjebloedingsziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie. Om de stam zijn slangen met warm water gewikkeld, die ervoor zorgen dat de temperatuur veertig graden wordt. Hierdoor sterven de bacteriën. De behandeling duurt tussen de vier en tien dagen. De komende weken worden nog vier andere besmette bomen in Dordrecht ingewikkeld met warm water.

Fons van Kuik doet al een paar jaar onderzoek naar deze methode op de universiteit van Wageningen. Testen op kleinere bomen in het laboratorium zijn succesvol gebleken, sinds 2014 wordt het op meerdere plekken in het land in de praktijk getest. Vanwege de omvang van kastanjebomen is het niet mogelijk om ze helemaal te verwarmen. 'Als het lukt om de stam, het meest vitale onderdeel van de boom, gezond te krijgen dan kan de boom best wel wat verdragen', zegt Van Kuik. De bedoeling is dat de boom zich vervolgens zelf helemaal hersteld. Het gevaar op herbesmetting is met deze behandeling nog wel reëel. In april gaat er gekeken worden of er bij de bomen sprake is van herbesmetting. In Dordrecht zijn ongeveer 500 van de 1000 kastanjebomen besmet met de kastanjebloedingsziekte.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”