gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Behandeling voor zieke boom

De zieke kastanjeboom op de Statenplaats krijgt als eerste in Dordrecht een warmtebehandeling.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
De boom heeft de kastanjebloedingsziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie. Om de stam zijn slangen met warm water gewikkeld, die ervoor zorgen dat de temperatuur veertig graden wordt. Hierdoor sterven de bacteriën. De behandeling duurt tussen de vier en tien dagen. De komende weken worden nog vier andere besmette bomen in Dordrecht ingewikkeld met warm water.

Fons van Kuik doet al een paar jaar onderzoek naar deze methode op de universiteit van Wageningen. Testen op kleinere bomen in het laboratorium zijn succesvol gebleken, sinds 2014 wordt het op meerdere plekken in het land in de praktijk getest. Vanwege de omvang van kastanjebomen is het niet mogelijk om ze helemaal te verwarmen. 'Als het lukt om de stam, het meest vitale onderdeel van de boom, gezond te krijgen dan kan de boom best wel wat verdragen', zegt Van Kuik. De bedoeling is dat de boom zich vervolgens zelf helemaal hersteld. Het gevaar op herbesmetting is met deze behandeling nog wel reëel. In april gaat er gekeken worden of er bij de bomen sprake is van herbesmetting. In Dordrecht zijn ongeveer 500 van de 1000 kastanjebomen besmet met de kastanjebloedingsziekte.

Lees ook

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.