gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Behandeling voor zieke boom

De zieke kastanjeboom op de Statenplaats krijgt als eerste in Dordrecht een warmtebehandeling.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
De boom heeft de kastanjebloedingsziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie. Om de stam zijn slangen met warm water gewikkeld, die ervoor zorgen dat de temperatuur veertig graden wordt. Hierdoor sterven de bacteriën. De behandeling duurt tussen de vier en tien dagen. De komende weken worden nog vier andere besmette bomen in Dordrecht ingewikkeld met warm water.

Fons van Kuik doet al een paar jaar onderzoek naar deze methode op de universiteit van Wageningen. Testen op kleinere bomen in het laboratorium zijn succesvol gebleken, sinds 2014 wordt het op meerdere plekken in het land in de praktijk getest. Vanwege de omvang van kastanjebomen is het niet mogelijk om ze helemaal te verwarmen. 'Als het lukt om de stam, het meest vitale onderdeel van de boom, gezond te krijgen dan kan de boom best wel wat verdragen', zegt Van Kuik. De bedoeling is dat de boom zich vervolgens zelf helemaal hersteld. Het gevaar op herbesmetting is met deze behandeling nog wel reëel. In april gaat er gekeken worden of er bij de bomen sprake is van herbesmetting. In Dordrecht zijn ongeveer 500 van de 1000 kastanjebomen besmet met de kastanjebloedingsziekte.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.