gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Behandeling voor zieke boom

De zieke kastanjeboom op de Statenplaats krijgt als eerste in Dordrecht een warmtebehandeling.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
De boom heeft de kastanjebloedingsziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie. Om de stam zijn slangen met warm water gewikkeld, die ervoor zorgen dat de temperatuur veertig graden wordt. Hierdoor sterven de bacteriën. De behandeling duurt tussen de vier en tien dagen. De komende weken worden nog vier andere besmette bomen in Dordrecht ingewikkeld met warm water.

Fons van Kuik doet al een paar jaar onderzoek naar deze methode op de universiteit van Wageningen. Testen op kleinere bomen in het laboratorium zijn succesvol gebleken, sinds 2014 wordt het op meerdere plekken in het land in de praktijk getest. Vanwege de omvang van kastanjebomen is het niet mogelijk om ze helemaal te verwarmen. 'Als het lukt om de stam, het meest vitale onderdeel van de boom, gezond te krijgen dan kan de boom best wel wat verdragen', zegt Van Kuik. De bedoeling is dat de boom zich vervolgens zelf helemaal hersteld. Het gevaar op herbesmetting is met deze behandeling nog wel reëel. In april gaat er gekeken worden of er bij de bomen sprake is van herbesmetting. In Dordrecht zijn ongeveer 500 van de 1000 kastanjebomen besmet met de kastanjebloedingsziekte.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”