gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Behandeling voor zieke boom

De zieke kastanjeboom op de Statenplaats krijgt als eerste in Dordrecht een warmtebehandeling.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
De boom heeft de kastanjebloedingsziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie. Om de stam zijn slangen met warm water gewikkeld, die ervoor zorgen dat de temperatuur veertig graden wordt. Hierdoor sterven de bacteriën. De behandeling duurt tussen de vier en tien dagen. De komende weken worden nog vier andere besmette bomen in Dordrecht ingewikkeld met warm water.

Fons van Kuik doet al een paar jaar onderzoek naar deze methode op de universiteit van Wageningen. Testen op kleinere bomen in het laboratorium zijn succesvol gebleken, sinds 2014 wordt het op meerdere plekken in het land in de praktijk getest. Vanwege de omvang van kastanjebomen is het niet mogelijk om ze helemaal te verwarmen. 'Als het lukt om de stam, het meest vitale onderdeel van de boom, gezond te krijgen dan kan de boom best wel wat verdragen', zegt Van Kuik. De bedoeling is dat de boom zich vervolgens zelf helemaal hersteld. Het gevaar op herbesmetting is met deze behandeling nog wel reëel. In april gaat er gekeken worden of er bij de bomen sprake is van herbesmetting. In Dordrecht zijn ongeveer 500 van de 1000 kastanjebomen besmet met de kastanjebloedingsziekte.

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.