gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeravontuur FC Dordrecht meteen voorbij: beschamend optreden in Noordwijk

e5fa16354b1dc268b866c30bbbccd5af

Het bekeravontuur zit er al na één duel op voor FC Dordrecht. De ploeg van trainer Melvin Boel kwam bij VV Noordwijk nog wel op voorsprong, maar zag de provinciegenoot alsnog stunten door twee goals in de slotfase: 2-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Waar de thuisclub met enkele verrassingen aantrad, stonden er bij de Dordtenaren juist veel vertrouwde namen in de basiself. Daarin waren slechts twee wijzigingen te bespeuren in vergelijking met het competitieduel met Jong FC Utrecht (3-1) afgelopen vrijdag: Joep van der Sluijs kreeg op het middenveld de voorkeur boven Jari Schuurman en Lorenzo Codutti mocht starten als linksback in plaats van John Hilton.

Onwennig begin
Na een Zuid-Hollands vuurwerkshowtje begonnen de ploegen wat onwennig aan het duel. VV Noordwijk werd als eerste gevaarlijk via Arantis Roep, wiens lastige schot werd gekeerd door doelman Celton Biai. Daarna waren de bezoekers aan zet: eerst strandde een poging van Léo Seydoux op goalie Bas Schol, even later kon Korede Osundina zijn voet nét niet voldoende tegen een voorzet uit een cornervariant krijgen.

Toch lukte het de elf van Melvin Boel maar niet om het heft in handen te nemen. Achterin oogde het wankel, het middenveld kende te veel slordigheden en voorin vielen vooral de voorzetten op die zelden een medespeler bereikten. Zodoende bleef er hoop op een stunt bij de hardwerkende tweededivisionist en werd Biai nog tot een redding gedwongen op een nieuwe poging van Roep.

Kansen voor Noordwijk
Vlak na rust zorgde Emiel Wendt voor een nog groter schrikmomentje aan Dordtse zijde. De lange VV Noordwijk-spits kopte een afgemeten voorzet uitstekend richting de verre hoek, maar zag zijn poging ternauwernood door Biai gekeerd worden. Aan de overkant reageerde uitblinker Schol attent op Van der Sluijs, die eigenlijk voor een pass naar de vrijstaande Slory had moeten kiezen.

De openingstreffer liet echter tergend lang op zich wachten, al was VV Noordwijk via middenvelder Bram Franken (ex-Jong AZ) opnieuw dichtbij. Toch haalde FC Dordrecht als eerste succesvol de trekker over en Jari Schuurman werd de gevierde man. Op rechts had Van der Sluijs vrij baan, waarna een knappe voorzet volgde en door de net ingevallen Schuurman tot 0-1 werd gepromoveerd.

In de laatste minuten was Slory met een bekeken schot nog dichtbij meer Dordts succes, maar zorgde VV Noordwijk tóch nog voor een wonder. Na de gelijkmaker van Nick van Staveren maakte Virgil Tjin Asjoe met een fraaie actie en succesvolle afronding het feest compleet: 2-1.

FC Dordrecht had geen antwoord meer in huis en zag het bekeravontuur door een beschamend optreden al na één wedstrijd stranden.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Seydoux, Valk, M'Bemba, Codutti (Hilton/46); Shein (Van der Avert/86), Van Vianen, Van der Sluijs; Osundina (Daniel da Silva/75), Zandbergen (Schuurman/75), Slory

Lees ook

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.