Dordrecht, Netherlands

Bekeravontuur voorbij: FC Dordrecht strandt in de tweede ronde tegen Cambuur

Eerder dit seizoen won FC Dordrecht met 5-2 van Cambuur archieffoto: René Kamps
Het bekeravontuur van FC Dordrecht dit seizoen zit erop. In de tweede ronde was competitiegenoot SC Cambuur dinsdagavond met 0-3 te sterk.
Corrado Francke | 19 december 2023 21:54 | Aangepast op 19 december 2023 21:54
Normaal gesproken verschijnt de ploeg in thuiswedstrijden in het groen, nu was het ensemble in een blauw 'bekertenue' gehuld. Het shirt is een ode aan de Dordtse binnenstad en schilder Albert Cuyp, wiens schilderij 'Gezicht op Dordrecht' duidelijk op het shirt te zien was.

Op jacht naar de openingstreffer
Het spel van FC Dordrecht was in de beginfase niet bepaald schilderachtig, al kreeg de thuisploeg wel wat mogelijkheden. Feyenoord-huurling Korede Osundina schoot via een Cambuur-been naast, spits René Kriwak testte met een kopbal doelman Yanick van Osch.

De openingstreffer viel echter aan de overkant. Een voorzet van rechtsbuiten Remco Balk zeilde pardoes over Dordt-goalie Trevor Doornbusch heen en zo stond het, toch enigszins verrassend, 0-1. Via Ilias Bronkhorst dacht FC Dordrecht al snel antwoord te geven, maar de rechtsback stond even daarvoor buitenspel en dus ging de 1-1 niet door.

Dan moest het naar rust maar gebeuren voor de ploeg van Michele Santoni. Shiloh 't Zand werd uit een vrije trap, tegen VVV bewezen als het wapen van de middenvelder, vlak na rust gevaarlijk maar ditmaal zonder succes.

Cambuur wél trefzeker
Het was het allemaal net niet voor FC Dordrecht en Cambuur liet merken dat het duidelijk minder moeite met scoren had. De bezoekers onderschepten een Dordtse aanval en na een paar 'stationnetjes' over links gaf spits Roberts Uldrikis het laatste zetje: 0-2.

In de jacht op de aansluitingstreffer werd opnieuw een Dordtse goal geannuleerd. Mathis Suray schoot raak, maar werd teruggefloten omdat teamgenoot Ilias Sebaoui even daarvoor met de bal de achterlijn was gepasseerd. Aan de overzijde kwam de ploeg wel goed weg, want Balk schoot op de paal.

Uitschakeling een feit
Een echt slotoffensief kwam er ook niet, al maakte Cambuur via Daniël van Kaam de avond van FC Dordrecht nog wel een stukje zuurder: 0-3. Het lot van de ploeg was toen al een tijdje bezegeld, dat door de nederlaag is uitgeschakeld in de KNVB Beker.

Opstelling FC Dordrecht: Doornbusch; Bronkhorst, Smolarczyk, Van der Avert, Brito (Hilton/16); 't Zand, Schuurman (De Bie/72), Suray; Osundina (Segecic/72), Kriwak, Sebaoui

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

FC Dordrecht morele winnaar na 0-0 in Doetinchem? 'Thuis zijn we sterk dit seizoen'

FC Dordrecht mag zich misschien wel de morele winnaar van het play-off-duel bij De Graafschap noemen...

De Plucheplakkers blikken vooruit op de play-offs

FC Dordrecht start dinsdag aan de play-offs om promotie. Na de 4-1 thuisoverwinning op kampioen FC V...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

FC Dordrecht laat kostbare punten liggen op bezoek bij Jong FC Utrecht

Klokslag acht uur ’s avonds fluiten alle scheidsrechters op de velden af voor de wedstrijden in de K...

Mannou Berger kent topdebuut bij FC Dordrecht, dat thuis wéér de nul houdt

Mannou Berger beleefde vrijdagavond een uitstekend debuut voor FC Dordrecht. De doelman zag zijn plo...

FC Dordrecht heeft aan een kwartier genoeg tegen armoedig MVV

Buitenshuis gaat het de laatste weken wat minder voor FC Dordrecht, maar thuis is de ploeg dit seizo...