gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeuringen uitgeschreven tijdens 'handhavingsdag' in Nationaal Park de Biesbosch

Extra aandacht voor een schoon en veilig Nationaal Park de Biesbosch, dit was het motto afgelopen zaterdag.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de handhavingsdag werd er aan één schipper een proces verbaal uitgeschreven voor te hard varen en op de Baanhoekweg zijn er vier bekeuringen uitgeschreven vanwege te hard rijden. 

Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de Nationale Politie gingen extra opletten in het park. Waar er normaal bijvoorbeeld 2 handhavers in de Biesbosch rondlopen, zijn er zaterdag 22 ingezet. De handhavers zijn zowel op het land als op het water actief. Ze letten op zaken als open vuren, loslopende honden, jetski's, illegaal kamperen en achtergelaten zwerfvuil. Maar ook werd de snelheid gemeten m.b.v. een laser op de Baanhoekweg. Verder werd er extra gelet op geluidsoverlast, alcoholmisbruik en vernielingen.

De handhavingsdag begon om 14:00 uur en duurde tot 21.30 uur. TV Dordrecht zendt maandag vanaf 18.00 uur een uitgebreid verslag uit van deze dag.

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.