gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeuringen uitgeschreven tijdens 'handhavingsdag' in Nationaal Park de Biesbosch

Extra aandacht voor een schoon en veilig Nationaal Park de Biesbosch, dit was het motto afgelopen zaterdag.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de handhavingsdag werd er aan één schipper een proces verbaal uitgeschreven voor te hard varen en op de Baanhoekweg zijn er vier bekeuringen uitgeschreven vanwege te hard rijden. 

Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de Nationale Politie gingen extra opletten in het park. Waar er normaal bijvoorbeeld 2 handhavers in de Biesbosch rondlopen, zijn er zaterdag 22 ingezet. De handhavers zijn zowel op het land als op het water actief. Ze letten op zaken als open vuren, loslopende honden, jetski's, illegaal kamperen en achtergelaten zwerfvuil. Maar ook werd de snelheid gemeten m.b.v. een laser op de Baanhoekweg. Verder werd er extra gelet op geluidsoverlast, alcoholmisbruik en vernielingen.

De handhavingsdag begon om 14:00 uur en duurde tot 21.30 uur. TV Dordrecht zendt maandag vanaf 18.00 uur een uitgebreid verslag uit van deze dag.

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.