gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeuringen uitgeschreven tijdens 'handhavingsdag' in Nationaal Park de Biesbosch

Extra aandacht voor een schoon en veilig Nationaal Park de Biesbosch, dit was het motto afgelopen zaterdag.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de handhavingsdag werd er aan één schipper een proces verbaal uitgeschreven voor te hard varen en op de Baanhoekweg zijn er vier bekeuringen uitgeschreven vanwege te hard rijden. 

Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de Nationale Politie gingen extra opletten in het park. Waar er normaal bijvoorbeeld 2 handhavers in de Biesbosch rondlopen, zijn er zaterdag 22 ingezet. De handhavers zijn zowel op het land als op het water actief. Ze letten op zaken als open vuren, loslopende honden, jetski's, illegaal kamperen en achtergelaten zwerfvuil. Maar ook werd de snelheid gemeten m.b.v. een laser op de Baanhoekweg. Verder werd er extra gelet op geluidsoverlast, alcoholmisbruik en vernielingen.

De handhavingsdag begon om 14:00 uur en duurde tot 21.30 uur. TV Dordrecht zendt maandag vanaf 18.00 uur een uitgebreid verslag uit van deze dag.

Lees ook

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.