gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bekeuringen uitgeschreven tijdens 'handhavingsdag' in Nationaal Park de Biesbosch

Extra aandacht voor een schoon en veilig Nationaal Park de Biesbosch, dit was het motto afgelopen zaterdag.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens de handhavingsdag werd er aan één schipper een proces verbaal uitgeschreven voor te hard varen en op de Baanhoekweg zijn er vier bekeuringen uitgeschreven vanwege te hard rijden. 

Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en de Nationale Politie gingen extra opletten in het park. Waar er normaal bijvoorbeeld 2 handhavers in de Biesbosch rondlopen, zijn er zaterdag 22 ingezet. De handhavers zijn zowel op het land als op het water actief. Ze letten op zaken als open vuren, loslopende honden, jetski's, illegaal kamperen en achtergelaten zwerfvuil. Maar ook werd de snelheid gemeten m.b.v. een laser op de Baanhoekweg. Verder werd er extra gelet op geluidsoverlast, alcoholmisbruik en vernielingen.

De handhavingsdag begon om 14:00 uur en duurde tot 21.30 uur. TV Dordrecht zendt maandag vanaf 18.00 uur een uitgebreid verslag uit van deze dag.

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.