Dordrecht, Netherlands

Belang Berckepoort onderbelicht

Gebouw Berckepoort moet in cultuurhistorisch opzicht een belangrijkere rol krijgen in Dordrecht. Dat zegt de voorzitter van archeologievereniging AWN Lek- en Merwestreek.
Peter Tromp | 19 oktober 2015 15:31 | Aangepast op 19 oktober 2015 15:31
Teus Koorevaar deed zijn uitspraak zaterdag tijdens de officiële ingebruikname van de nieuwe werkruimte aan het Buddingh'plein. De regionale afdeling van AWN onderzoekt sinds de jaren 80 vondsten die zijn gedaan in een beerput van Berckepoort. Binnenkort worden de reslutaten gepubliceerd. De geschiedenis van Berckepoort gaat terug tot de 14e eeuw. Het pand dankt zijn naam aan een eigenaar uit de 16e eeuw; een wijnkoper. In die tijd logeerden er belangrijke mensen, zoals Willem van Oranje en Robert Dudley, de eerste graaf van Leicester. Ook zou er een telg uit het geslacht van oranje geboren zijn.

Koorevaar vindt dat de rol van Berckepoort onderbelicht blijft.

Archeologievereniging AWN Lek- en Merwestreek verricht historisch onderzoek, doet opgravingen, determineert en publiceert bevindingen. Het werkgebied omvat niet alleen het eiland van Dordrecht, maar ook de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden. Van de bijna 100 leden behoren er zo'n vijftien tot de actieve kern.

De vereniging moest in mei haar onderkomen aan de Eulerlaan verlaten en heeft nu een nieuwe ruimte gevonden aan het Buddingh'plein. Volgens de vereniging is een werkruimte noodzakelijk, maar de gemeente schrapt per 1 januari 2017 de subsidie. Voortaan kan per onderzoek geld worden gevraagd. De verening zegt dat ze dan de huur niet meer kan betalen.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...