Dordrecht, Netherlands

Belang van kraanwater krijgt extra aandacht op scholen

Op basisschool IKC De Regenboog was woensdagochtend de regionale start van de Nationale Kraanwaterdag. De hele dag staat in het teken van het belang van genoeg water drinken. Niet iedereen drinkt namelijk de geadviseerde twee liter per dag. Wethouder Rik van der Linden en Mark Wehrung van Evides waren bij de opening.
Sander de Jonge | 22 september 2021 19:15 | Aangepast op 22 september 2021 19:15
Evides heeft alle basisscholen en bso’s uitgenodigd om het drinken van kraanwater te stimuleren. Het thema van dit jaar is ‘kraanwater als gezonde en sportieve dorstlesser’. Kim Bouwmeester, directeur van De Regenboog, zegt dat alle kinderen op haar school genoeg water binnenkrijgen op een dag. Al vanaf dat ze peuters zijn, krijgen ze het.

“We hebben zeker het idee dat er genoeg water wordt gedronken, maar het kan altijd beter”, vertelt Mark Wehrung. Het idee is dat je je dag begint met één glas water. Aan de kinderen werd dan ook gevraagd wie zich daar aan houdt. “Niet iedereen steekt z’n vinger op en heeft een glas water gedronken”, zegt Wehrung teleurgesteld. “Daar hebben we nog wat te halen.”

Ook bij de wethouder kan het nog beter, maar daardoor vindt hij het wel goed om zo’n boodschap uit te dragen. De jongere doelgroep moet weten dat water gezond is en ze dan ook stimuleren om het te drinken. De gemeente en de GGD is met dit initiatief langer bezig geweest om gezond te leven: meer groen of autoluwe straten.

De school zelf krijgt allemaal lessen en activiteiten over kraanwater ‘om op een speelse manier met het belang van water in aanraking te komen’, aldus directeur Bouwmeester.

&t=22s

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...