gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Belangrijke zege FC Dordrecht bij Jong Ajax: 'Ze hebben knetterhard gewerkt'

ba763df02b07fb94dc81778989b30aba

In meerdere opzichten was de 0-1 zege van FC Dordrecht bij Jong Ajax maandagavond belangrijk. Niet alleen om na een pittig drieluik weer eens te winnen, ook omdat het een week van 'aanhaken óf afhaken' is in de Keuken Kampioen Divisie. "Nu kunnen we mee blijven kijken naar boven, anders was het even pas op de plaats."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel, die als jeugdtrainer van Feyenoord al regelmatig uitstapjes naar Sportcomplex De Toekomst maakte, genoot in het kletsnatte duel vooral van de mentaliteit van zijn ploeg. "De spelers hebben met elkaar knetterhard gewerkt om hier een resultaat te halen. Ik denk dat we niet veel uitgespeelde kansen hebben weggegeven, dat is een compliment aan de groep", zegt Boel over de krappe, maar knappe zege.

Defensieve muur
Ook de manier waarop FC Dordrecht knap standhield na rust, was een compliment waard. "Je wilt dat jongens hun leven geven voor bepaalde ballen en continue bezig zijn het doel schoon te houden. Je wilt aanvallers zien terugsprinten en verdedigers die ervoor zorgen dat een schot niet op doel kan gaan. Ik denk dat we dat uitstekend gedaan hebben vandaag en op het einde moet je de 0-2 maken."

Boel haalt daarmee het grote verbeterpunt aan: de wedstrijd eerder in het slot gooien. Want ook al hadden de bezoekers wat geluk met twee ballen op de eigen paal, kansen om de voorsprong te verdubbelen waren er ook. "In de eindfase mochten we twee, drie keer vaker afdrukken. Dan willen we soms blijven voetballen, voetballen en voetballen. We hebben het er veel over, we trainen er veel op, maar uiteindelijk zijn het de jongens die dat in het veld ook moeten doen", beseft hij.

Rake punter
Matchwinner werd Devin Haen, die daarmee zijn derde seizoenstreffer noteerde. De spits, die deze zomer de overstap maakte van De Graafschap naar Feyenoord en meteen op huurbasis naar FC Dordrecht ging, reageerde attent op een pijnlijke misser van Jong Ajax-verdediger Dies Janse en punterde de bal vlak daarna langs doelman Diant Ramaj.

"Ik zag 'm komen en zag dat hij de bal niet heel lekker meenam, toen kon ik mijn voet ertussen krijgen. Daarna moest ik snel handelen en gelukkig ging 'ie erin", analyseert de nuchtere Achterhoeker het enige doelpunt van de avond.

Benieuwd naar de volledige reactie van trainer Melvin Boel en matchwinner Devin Haen? Bekijk dan een reportage over Jong Ajax - FC Dordrecht via ons YouTube-kanaal. En uiteraard: de wedstrijd is niet op vrijdagavond (zoals gezegd wordt), maar maandagavond gespeeld.

Lees meer over:

Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."