gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Belangrijke zege FC Dordrecht bij Jong Ajax: 'Ze hebben knetterhard gewerkt'

ba763df02b07fb94dc81778989b30aba

In meerdere opzichten was de 0-1 zege van FC Dordrecht bij Jong Ajax maandagavond belangrijk. Niet alleen om na een pittig drieluik weer eens te winnen, ook omdat het een week van 'aanhaken óf afhaken' is in de Keuken Kampioen Divisie. "Nu kunnen we mee blijven kijken naar boven, anders was het even pas op de plaats."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel, die als jeugdtrainer van Feyenoord al regelmatig uitstapjes naar Sportcomplex De Toekomst maakte, genoot in het kletsnatte duel vooral van de mentaliteit van zijn ploeg. "De spelers hebben met elkaar knetterhard gewerkt om hier een resultaat te halen. Ik denk dat we niet veel uitgespeelde kansen hebben weggegeven, dat is een compliment aan de groep", zegt Boel over de krappe, maar knappe zege.

Defensieve muur
Ook de manier waarop FC Dordrecht knap standhield na rust, was een compliment waard. "Je wilt dat jongens hun leven geven voor bepaalde ballen en continue bezig zijn het doel schoon te houden. Je wilt aanvallers zien terugsprinten en verdedigers die ervoor zorgen dat een schot niet op doel kan gaan. Ik denk dat we dat uitstekend gedaan hebben vandaag en op het einde moet je de 0-2 maken."

Boel haalt daarmee het grote verbeterpunt aan: de wedstrijd eerder in het slot gooien. Want ook al hadden de bezoekers wat geluk met twee ballen op de eigen paal, kansen om de voorsprong te verdubbelen waren er ook. "In de eindfase mochten we twee, drie keer vaker afdrukken. Dan willen we soms blijven voetballen, voetballen en voetballen. We hebben het er veel over, we trainen er veel op, maar uiteindelijk zijn het de jongens die dat in het veld ook moeten doen", beseft hij.

Rake punter
Matchwinner werd Devin Haen, die daarmee zijn derde seizoenstreffer noteerde. De spits, die deze zomer de overstap maakte van De Graafschap naar Feyenoord en meteen op huurbasis naar FC Dordrecht ging, reageerde attent op een pijnlijke misser van Jong Ajax-verdediger Dies Janse en punterde de bal vlak daarna langs doelman Diant Ramaj.

"Ik zag 'm komen en zag dat hij de bal niet heel lekker meenam, toen kon ik mijn voet ertussen krijgen. Daarna moest ik snel handelen en gelukkig ging 'ie erin", analyseert de nuchtere Achterhoeker het enige doelpunt van de avond.

Benieuwd naar de volledige reactie van trainer Melvin Boel en matchwinner Devin Haen? Bekijk dan een reportage over Jong Ajax - FC Dordrecht via ons YouTube-kanaal. En uiteraard: de wedstrijd is niet op vrijdagavond (zoals gezegd wordt), maar maandagavond gespeeld.

Lees meer over:

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.