gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beleef de Open Monumentendagen met de Dordrecht 5D-app

9f2f970e9bea0b9b87130d9d0b8e0c45

Tijdens de Open Monumentendagen van komend weekend kan je niet alle gebouwen bekijken zoals dat normaal gesproken wel kan. Door de coronamaatregelen moest de Open Monumentendag een alternatief verzinnen. De al bestaande Synode app is uitgebreid met een aantal monumenten die Dordrecht rijk is.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Er zijn in de app 22 monumenten beschreven. “In de app kan je verhalen lezen over de gebouwen en soms zelfs een kijkje nemen binnen. Door corona kan je niet alle gebouwen in en zo is dat opgelost.” vertelt stadshistoricus Theo Pronk. De Dordrecht 5D-app geeft een 3D-virtuele reconstructie van een aantal plekken in de binnenstad.

Niet alle gebouwen zijn gesloten voor bezoekers, zo is het atelier van Gerhard Lentink wel geopend. “Ik heb toch maar de gok genomen om open te gaan, met een gelimiteerd aantal bezoekers per moment.” Niet alleen is het atelier waar Lentink zich in bevindt een interessant monument, hij is ook druk bezig met een beeld. Het gebouw is voor de kunstenaar ideaal om zijn werk te doen. “Het atelier is vier en een kwart meter hoog en de hoogte heb ik zeker nodig voor mijn kunstwerken”, vertelt Gerhard Lentink.

Ondanks dat je de gebouwen niet allemaal in kan, kan je ze nog steeds van buiten af bekijken. “Je wil dat het fysieke gebouw de kern blijft. Maar je kunt via de app wel het gebouw beter begrijpen omdat je er achtergrondinformatie erbij krijgt”, aldus Theo Pronk. De Dordrecht 5D-app is gratis te downloaden.

Lees ook

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.