gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Benefiet voor schoon drinkwater Bamenda

‘When Paul Came over the Sea’ is de titel van een documentaire die dinsdagavond 24 oktober wordt vertoond in The Movies. De kaartopbrengst van de avond is bedoeld voor een project voor schoon drinkwater in Bamenda, waarmee Dordrecht een stedenband heeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze documentaire heeft op de IFFR de derde prijs van de publieksjury gekregen. Ook in het buitenland kreeg de film verschillende onderscheidingen. In de documentaire volgt de maker, Jakob Preuss, een vluchteling uit Kameroen op zijn tocht over land en over zee naar Europa. Het geeft een indringend beeld van de grenzen die tijdens de reis worden overschreden. Na de voorstelling kan met de filmmaker worden gepraat.

Het drinkwaterproject moet de situatie in drie wijken van Bamenda verbeteren, waar 4000 inwoners voor drinkwater zijn aangewezen op een vervuild riviertje. Dat ligt op enkele kilometers afstand en die afstand wordt lopend afgelegd.

De film begint dinsdag 24 oktober om 19.30 uur in The Movies.

Lees ook

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”