gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bengaalse Oehoe zorgt voor sleuteloverdracht bij nieuwbouwproject Vogelbuurt

26764075531b5159c2200961d18aca5f

De eerste bewoner van het sociale nieuwbouwproject in de Vogelbuurt ontving woensdag haar sleutels. De sleuteloverdracht vond, toepasselijk genoeg, plaats door een Bengaalse Oehoe.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Deze eerste acht woningen maken deel uit van de in totaal 66 nieuwbouwwoningen die Woonbron bouwt in de Dordtse buurt. 59 woningen hiervan zijn voor in de sociale verhuur, de andere 7 in de vrije sector.

“Een heel mooi project”, vindt wethouder Marco Stam. “Hiermee geven we invulling aan de afspraak dat gesloopte sociale woningen ook grotendeels worden vervangen door nieuwe sociale woningen. We hebben daar een mooie stap in gezet.”

Ook benadrukt Stam dat het project aansluit bij de klimaatdoelstellingen. Arthur Oerlemans (directeur Woonbron) is het met hem eens. “De elektriciteit voor het functioneren van de woning wekken we, voor een deel, op door de zonnepanelen op het dak." 

Ook zijn de begane grondvloer, gevel en dak voorzien van hoogwaardige isolatie en de ramen hebben HR++ beglazing.

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.