Dordrecht, Netherlands

Bengalezen leren in Dordrecht over watermanagement

Dordrecht heeft deze week bezoek gehad van tien mensen uit Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh en tien Nederlandse studenten. Samen bekeken ze hoe Nederland zich wapent tegen overstromingen en hoe dat kan worden toegepast in Bangladesh.
Leo Roubos | 16 februari 2018 17:43 | Aangepast op 16 februari 2018 17:43
De situatie van Bangladesh is niet helemaal te vergelijken met die van Dordrecht, maar toch zeggen de Bengalezen hier iets geleerd te hebben.

“Het is mooi om te zien hoe de Nederlandse overheid zijn rol speelt bij het redden van de levens van de Nederlanders die achter de dijken wonen en hoe ze hun dijken beheren op een natuurlijke manier,” zegt Sazzad Ansari. “De Bengaalse overheid kan leren hoe ze hun dijken moeten beheren.”

Vrijdagmiddag werden de bevindingen gepresenteerd in aanwezigheid van de ambassadeur van Bangladesh en loco-burgemeester Piet Sleeking.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...