Dordrecht, Netherlands

Beschermd wonen gegarandeerd

Mensen in de regio Dordrecht met psychiatrische problemen kunnen gebruik blijven maken van de 450 plaatsen voor beschermd wonen. Een zware bezuiniging die de regio boven het hoofd hing is afgewend doordat het rijk 4 miljoen extra beschikbaar stelt.
arjan Verwoerd | 2 juni 2015 20:11 | Aangepast op 2 juni 2015 20:11
Wethouder Karin Lambrechts van Dordrecht is zeer blij met deze nieuwe berekening. ,,Staatssecretaris Van Rijn heeft goed geluisterd naar onze noodkreet. Mensen die deze zorg nodig hebben kunnen hier op blijven rekenen."

In maart sloeg Dordrecht mede namens andere steden alarm omdat er niet genoeg budget was voor beschermd wonen. Doordat het ministerie een verkeerde verdeling hanteerde dreigden deze gemeenten tientalen miljoenen tekort te komen. Daardoor zouden honderden mensen niet de zorg krijgen waar ze recht op hebben. In de regio Dordrecht stonden per 1 juli 140 plaatsen op de tocht. ,,Het is fantastisch dat we nu ook voor het tweede half jaar contracten kunnen afsluiten met Yulius, Leger des Heils, Bouman en de vele andere instellingen die beschermd wonen aanbieden", aldus wethouder Lambrechts.


Dank

Niet alle steden hebben het bedrag gekregen waarop ze rekenden. Lambrechts verwacht dat er de komende tijd ook het totale budget voor beschermd wonen in Nederland nog onderwerp van gesprek is. ,,Zoals het er nu naar uitziet, moeten we in de regio Dordrecht volgend jaar wel bezuinigen, maar we denken dat we dat op kunnen vangen." De wethouder spreekt haar dank uit aan raadsleden die de afgelopen maanden hebben gelobbied in Den Haag.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...