gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betaald parkeren Energiehuis

Voor parkeren bij het Energiehuis moet vanaf 1 januari betaald worden, maar dat moet goedkoper worden dan parkeren in de omliggende woonwijken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat stelt het college van B&W voor aan de Dordtse gemeenteraad in haar parkeervisie voor dit gebied. De invoering van betaald parkeren is onvermijdelijk door de ontwikkeling van alle voorzieningen rond het Energiehuis, waaronder de bouw van de nieuwe bioscoop. Om de druk op het openbare gebied te verlichten zou voor het parkeren in de parkeergarage nog weer een lager tarief moeten gelden dan op het parkeerterrein.

De parkeertarieven gelden op maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 22.00 uur. Op zondag kan ook een forse parkeervraag worden verwacht, maar over betaling op zondag wordt een apart besluit genomen in het kader van het debat over zondagsregulering.

De gevolgen van de invoering worden actief gemonitord.

De besluitvorming over het parkeren op straat is de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad, maar B&W stelt de tarieven vast.

Lees ook

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.