gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betaald parkeren Energiehuis

Voor parkeren bij het Energiehuis moet vanaf 1 januari betaald worden, maar dat moet goedkoper worden dan parkeren in de omliggende woonwijken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat stelt het college van B&W voor aan de Dordtse gemeenteraad in haar parkeervisie voor dit gebied. De invoering van betaald parkeren is onvermijdelijk door de ontwikkeling van alle voorzieningen rond het Energiehuis, waaronder de bouw van de nieuwe bioscoop. Om de druk op het openbare gebied te verlichten zou voor het parkeren in de parkeergarage nog weer een lager tarief moeten gelden dan op het parkeerterrein.

De parkeertarieven gelden op maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 22.00 uur. Op zondag kan ook een forse parkeervraag worden verwacht, maar over betaling op zondag wordt een apart besluit genomen in het kader van het debat over zondagsregulering.

De gevolgen van de invoering worden actief gemonitord.

De besluitvorming over het parkeren op straat is de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad, maar B&W stelt de tarieven vast.

Lees ook

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.