gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betaald parkeren Energiehuis

Voor parkeren bij het Energiehuis moet vanaf 1 januari betaald worden, maar dat moet goedkoper worden dan parkeren in de omliggende woonwijken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat stelt het college van B&W voor aan de Dordtse gemeenteraad in haar parkeervisie voor dit gebied. De invoering van betaald parkeren is onvermijdelijk door de ontwikkeling van alle voorzieningen rond het Energiehuis, waaronder de bouw van de nieuwe bioscoop. Om de druk op het openbare gebied te verlichten zou voor het parkeren in de parkeergarage nog weer een lager tarief moeten gelden dan op het parkeerterrein.

De parkeertarieven gelden op maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 22.00 uur. Op zondag kan ook een forse parkeervraag worden verwacht, maar over betaling op zondag wordt een apart besluit genomen in het kader van het debat over zondagsregulering.

De gevolgen van de invoering worden actief gemonitord.

De besluitvorming over het parkeren op straat is de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad, maar B&W stelt de tarieven vast.

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.