gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betaald parkeren Energiehuis

Voor parkeren bij het Energiehuis moet vanaf 1 januari betaald worden, maar dat moet goedkoper worden dan parkeren in de omliggende woonwijken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat stelt het college van B&W voor aan de Dordtse gemeenteraad in haar parkeervisie voor dit gebied. De invoering van betaald parkeren is onvermijdelijk door de ontwikkeling van alle voorzieningen rond het Energiehuis, waaronder de bouw van de nieuwe bioscoop. Om de druk op het openbare gebied te verlichten zou voor het parkeren in de parkeergarage nog weer een lager tarief moeten gelden dan op het parkeerterrein.

De parkeertarieven gelden op maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 22.00 uur. Op zondag kan ook een forse parkeervraag worden verwacht, maar over betaling op zondag wordt een apart besluit genomen in het kader van het debat over zondagsregulering.

De gevolgen van de invoering worden actief gemonitord.

De besluitvorming over het parkeren op straat is de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad, maar B&W stelt de tarieven vast.

Lees ook

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.