Dordrecht, Netherlands

Beter blijven zitten op Dordtse basisscholen

Alle openbaren basisscholen in Dordrecht krijgen nieuw meubilair. De oude stoelen, tafels en kasten zijn al 25 jaar oud. Ze zijn niet meer van deze tijd.
Peter Tromp | 12 juli 2017 17:40 | Aangepast op 12 juli 2017 17:40
De Wantijschool is de eerste school die nieuw meubilair krijgt. Deze week zijn de oude stoelen en tafels al weggehaald. In totaal gebeurt dat op dertien scholen op zestien locaties in Dordrecht. De overkoepelende onderwijsorganisatie OPOD trekt daar vier jaar voor uit. De scholen met de oudste meubels zijn als eerste aan de beurt.

Het vervangen van meubilair is duur. Daarom moeten scholen er lang mee doen. De OPOD heeft voor alle scholen dezelfde stoelen, tafels en kasten besteld. Daardoor zijn de meubels onderling uitwisselbaar.

De oude meubels gaan voor een tweede leven naar landen in Oost-Europa, Afrika of naar de Antillen. De meubels van de Wantijschool komen terecht op een school in Curaçao.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...