Dordrecht, Netherlands

Beter blijven zitten op Dordtse basisscholen

Alle openbaren basisscholen in Dordrecht krijgen nieuw meubilair. De oude stoelen, tafels en kasten zijn al 25 jaar oud. Ze zijn niet meer van deze tijd.
Peter Tromp | 12 juli 2017 17:40 | Aangepast op 12 juli 2017 17:40
De Wantijschool is de eerste school die nieuw meubilair krijgt. Deze week zijn de oude stoelen en tafels al weggehaald. In totaal gebeurt dat op dertien scholen op zestien locaties in Dordrecht. De overkoepelende onderwijsorganisatie OPOD trekt daar vier jaar voor uit. De scholen met de oudste meubels zijn als eerste aan de beurt.

Het vervangen van meubilair is duur. Daarom moeten scholen er lang mee doen. De OPOD heeft voor alle scholen dezelfde stoelen, tafels en kasten besteld. Daardoor zijn de meubels onderling uitwisselbaar.

De oude meubels gaan voor een tweede leven naar landen in Oost-Europa, Afrika of naar de Antillen. De meubels van de Wantijschool komen terecht op een school in Curaçao.

Lees ook

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kerstpakket. De afgelopen drie dagen stond wij...