Dordrecht, Netherlands

Beter blijven zitten op Dordtse basisscholen

Alle openbaren basisscholen in Dordrecht krijgen nieuw meubilair. De oude stoelen, tafels en kasten zijn al 25 jaar oud. Ze zijn niet meer van deze tijd.
Peter Tromp | 12 juli 2017 17:40 | Aangepast op 12 juli 2017 17:40
De Wantijschool is de eerste school die nieuw meubilair krijgt. Deze week zijn de oude stoelen en tafels al weggehaald. In totaal gebeurt dat op dertien scholen op zestien locaties in Dordrecht. De overkoepelende onderwijsorganisatie OPOD trekt daar vier jaar voor uit. De scholen met de oudste meubels zijn als eerste aan de beurt.

Het vervangen van meubilair is duur. Daarom moeten scholen er lang mee doen. De OPOD heeft voor alle scholen dezelfde stoelen, tafels en kasten besteld. Daardoor zijn de meubels onderling uitwisselbaar.

De oude meubels gaan voor een tweede leven naar landen in Oost-Europa, Afrika of naar de Antillen. De meubels van de Wantijschool komen terecht op een school in Curaçao.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...