Dordrecht, Netherlands

Beter Voor Dordt vraagt minister om wapenstok voor BOA’s

De fractie van Beter Voor Dordt heeft in een brief aan minister Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) gevraagd om veiligheidsmiddelen voor handhavers. Dit naar aanleiding van eerdere gebeurtenissen waar zij tijdens het werk werden belaagd.
Corrado Francke | 26 mei 2020 15:27 | Aangepast op 26 mei 2020 15:27
Naast het krijgen van extra taken, die de handhavers hebben overgenomen van de politie, vindt de fractie dat dit gepaard moet gaan met het krijgen van veiligheidsmiddelen.

“Wij doen dan ook een dringend beroep op u, om de eindeloze jarenlange discussie te doorbreken en onze BOA’s op de zo kortst mogelijke termijn te voorzien van de benodigde veiligheidsmiddelen als pepperspray en wapenstok”, is te lezen in de brief.

Ook noemt de fractie de beelden uit IJmuiden als meest recente voorbeeld. “Wat de fractie van Beter Voor Dordt betreft, zijn we het deze BOA’s verschuldigd om hen de middelen aan te reiken waarmee zij naast de veiligheid van de Nederlandse bevolking ook in hun eigen veiligheid kunnen voorzien.¨

Lees ook

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...