gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betere zorgkwaliteit door eenpersoonskamers Leger Des Heils

b1c428e4c4b26a5d173f3e5c33c071ff

Er is de afgelopen tijd flink verbouwd aan het Kromhout: Het Leger Des Heils is bezig met het maken van eenpersoonskamers. Hiermee gaat de zorgkwaliteit van de opvang flink omhoog, daarnaast vergroot het de kans op een snellere doorstroming naar een zelfstandig bestaan, zegt de opvang.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het belangrijkste hierbij is dat daklozen weer zo snel mogelijk in hun normale doen raken en kunnen herstellen naar het gewone leven,” zegt algemeen directeur van het Leger Des Heils Gert-Jan Freeke. Er komen in totaal 49 eenpersoonskamers waarbij met 1 persoon het sanitair wordt gedeeld. Dat is nogal een verschil met de slaapzalen met stapelbedden voor zo’n 20 man.

Wethouder Peter Heijkoop is tevreden met de nieuwe opzet: “We hebben met alle betrokken partijen overlegd en een visie ‘Opvang Naar Wonen’ opgesteld. Dit is een belangrijke pijler in die visie: een eigen plek. Dat draagt ongelofelijk veel bij aan een goed en sneller herstel van een persoon.”

Met de 49 bedden is er wel zo’n 2/3 minder plek dan voorheen. De overige daklozen worden op een andere locatie ondergebracht of anders geholpen. “We doen veel aan directe huisvesting, plaatsen mensen bij Stichting De Hoop, we hebben een heel scala aan samenwerkingen om mensen vooruit te helpen,” legt Freeke uit.

Daar komt bij dat de gemeente meer wil samenwerken in de regio, zegt wethouder Heijkoop: “Denk aan de andere Drechtsteden, maar ook de Molenlanden, Gorinchem. Zij willen ook graag hun verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan daklozen die aan hun toekomst willen werken. We proberen die dus ook buiten Dordrecht te plaatsen zodat zij daar met wat begeleiding of uiteindelijk zelfstandig kunnen wonen. Ze hebben daar soms bijvoorbeeld familie wonen, dus we willen veel meer, ook in het belang van die daklozen, gaan spreiden over de regio.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”