gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betere zorgkwaliteit door eenpersoonskamers Leger Des Heils

b1c428e4c4b26a5d173f3e5c33c071ff

Er is de afgelopen tijd flink verbouwd aan het Kromhout: Het Leger Des Heils is bezig met het maken van eenpersoonskamers. Hiermee gaat de zorgkwaliteit van de opvang flink omhoog, daarnaast vergroot het de kans op een snellere doorstroming naar een zelfstandig bestaan, zegt de opvang.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het belangrijkste hierbij is dat daklozen weer zo snel mogelijk in hun normale doen raken en kunnen herstellen naar het gewone leven,” zegt algemeen directeur van het Leger Des Heils Gert-Jan Freeke. Er komen in totaal 49 eenpersoonskamers waarbij met 1 persoon het sanitair wordt gedeeld. Dat is nogal een verschil met de slaapzalen met stapelbedden voor zo’n 20 man.

Wethouder Peter Heijkoop is tevreden met de nieuwe opzet: “We hebben met alle betrokken partijen overlegd en een visie ‘Opvang Naar Wonen’ opgesteld. Dit is een belangrijke pijler in die visie: een eigen plek. Dat draagt ongelofelijk veel bij aan een goed en sneller herstel van een persoon.”

Met de 49 bedden is er wel zo’n 2/3 minder plek dan voorheen. De overige daklozen worden op een andere locatie ondergebracht of anders geholpen. “We doen veel aan directe huisvesting, plaatsen mensen bij Stichting De Hoop, we hebben een heel scala aan samenwerkingen om mensen vooruit te helpen,” legt Freeke uit.

Daar komt bij dat de gemeente meer wil samenwerken in de regio, zegt wethouder Heijkoop: “Denk aan de andere Drechtsteden, maar ook de Molenlanden, Gorinchem. Zij willen ook graag hun verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan daklozen die aan hun toekomst willen werken. We proberen die dus ook buiten Dordrecht te plaatsen zodat zij daar met wat begeleiding of uiteindelijk zelfstandig kunnen wonen. Ze hebben daar soms bijvoorbeeld familie wonen, dus we willen veel meer, ook in het belang van die daklozen, gaan spreiden over de regio.”

Lees ook

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.