gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betere zorgkwaliteit door eenpersoonskamers Leger Des Heils

b1c428e4c4b26a5d173f3e5c33c071ff

Er is de afgelopen tijd flink verbouwd aan het Kromhout: Het Leger Des Heils is bezig met het maken van eenpersoonskamers. Hiermee gaat de zorgkwaliteit van de opvang flink omhoog, daarnaast vergroot het de kans op een snellere doorstroming naar een zelfstandig bestaan, zegt de opvang.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het belangrijkste hierbij is dat daklozen weer zo snel mogelijk in hun normale doen raken en kunnen herstellen naar het gewone leven,” zegt algemeen directeur van het Leger Des Heils Gert-Jan Freeke. Er komen in totaal 49 eenpersoonskamers waarbij met 1 persoon het sanitair wordt gedeeld. Dat is nogal een verschil met de slaapzalen met stapelbedden voor zo’n 20 man.

Wethouder Peter Heijkoop is tevreden met de nieuwe opzet: “We hebben met alle betrokken partijen overlegd en een visie ‘Opvang Naar Wonen’ opgesteld. Dit is een belangrijke pijler in die visie: een eigen plek. Dat draagt ongelofelijk veel bij aan een goed en sneller herstel van een persoon.”

Met de 49 bedden is er wel zo’n 2/3 minder plek dan voorheen. De overige daklozen worden op een andere locatie ondergebracht of anders geholpen. “We doen veel aan directe huisvesting, plaatsen mensen bij Stichting De Hoop, we hebben een heel scala aan samenwerkingen om mensen vooruit te helpen,” legt Freeke uit.

Daar komt bij dat de gemeente meer wil samenwerken in de regio, zegt wethouder Heijkoop: “Denk aan de andere Drechtsteden, maar ook de Molenlanden, Gorinchem. Zij willen ook graag hun verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan daklozen die aan hun toekomst willen werken. We proberen die dus ook buiten Dordrecht te plaatsen zodat zij daar met wat begeleiding of uiteindelijk zelfstandig kunnen wonen. Ze hebben daar soms bijvoorbeeld familie wonen, dus we willen veel meer, ook in het belang van die daklozen, gaan spreiden over de regio.”

Lees ook

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”