gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betere zorgkwaliteit door eenpersoonskamers Leger Des Heils

b1c428e4c4b26a5d173f3e5c33c071ff

Er is de afgelopen tijd flink verbouwd aan het Kromhout: Het Leger Des Heils is bezig met het maken van eenpersoonskamers. Hiermee gaat de zorgkwaliteit van de opvang flink omhoog, daarnaast vergroot het de kans op een snellere doorstroming naar een zelfstandig bestaan, zegt de opvang.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het belangrijkste hierbij is dat daklozen weer zo snel mogelijk in hun normale doen raken en kunnen herstellen naar het gewone leven,” zegt algemeen directeur van het Leger Des Heils Gert-Jan Freeke. Er komen in totaal 49 eenpersoonskamers waarbij met 1 persoon het sanitair wordt gedeeld. Dat is nogal een verschil met de slaapzalen met stapelbedden voor zo’n 20 man.

Wethouder Peter Heijkoop is tevreden met de nieuwe opzet: “We hebben met alle betrokken partijen overlegd en een visie ‘Opvang Naar Wonen’ opgesteld. Dit is een belangrijke pijler in die visie: een eigen plek. Dat draagt ongelofelijk veel bij aan een goed en sneller herstel van een persoon.”

Met de 49 bedden is er wel zo’n 2/3 minder plek dan voorheen. De overige daklozen worden op een andere locatie ondergebracht of anders geholpen. “We doen veel aan directe huisvesting, plaatsen mensen bij Stichting De Hoop, we hebben een heel scala aan samenwerkingen om mensen vooruit te helpen,” legt Freeke uit.

Daar komt bij dat de gemeente meer wil samenwerken in de regio, zegt wethouder Heijkoop: “Denk aan de andere Drechtsteden, maar ook de Molenlanden, Gorinchem. Zij willen ook graag hun verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan daklozen die aan hun toekomst willen werken. We proberen die dus ook buiten Dordrecht te plaatsen zodat zij daar met wat begeleiding of uiteindelijk zelfstandig kunnen wonen. Ze hebben daar soms bijvoorbeeld familie wonen, dus we willen veel meer, ook in het belang van die daklozen, gaan spreiden over de regio.”

Lees ook

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.