gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Betere zorgkwaliteit door eenpersoonskamers Leger Des Heils

b1c428e4c4b26a5d173f3e5c33c071ff

Er is de afgelopen tijd flink verbouwd aan het Kromhout: Het Leger Des Heils is bezig met het maken van eenpersoonskamers. Hiermee gaat de zorgkwaliteit van de opvang flink omhoog, daarnaast vergroot het de kans op een snellere doorstroming naar een zelfstandig bestaan, zegt de opvang.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Het belangrijkste hierbij is dat daklozen weer zo snel mogelijk in hun normale doen raken en kunnen herstellen naar het gewone leven,” zegt algemeen directeur van het Leger Des Heils Gert-Jan Freeke. Er komen in totaal 49 eenpersoonskamers waarbij met 1 persoon het sanitair wordt gedeeld. Dat is nogal een verschil met de slaapzalen met stapelbedden voor zo’n 20 man.

Wethouder Peter Heijkoop is tevreden met de nieuwe opzet: “We hebben met alle betrokken partijen overlegd en een visie ‘Opvang Naar Wonen’ opgesteld. Dit is een belangrijke pijler in die visie: een eigen plek. Dat draagt ongelofelijk veel bij aan een goed en sneller herstel van een persoon.”

Met de 49 bedden is er wel zo’n 2/3 minder plek dan voorheen. De overige daklozen worden op een andere locatie ondergebracht of anders geholpen. “We doen veel aan directe huisvesting, plaatsen mensen bij Stichting De Hoop, we hebben een heel scala aan samenwerkingen om mensen vooruit te helpen,” legt Freeke uit.

Daar komt bij dat de gemeente meer wil samenwerken in de regio, zegt wethouder Heijkoop: “Denk aan de andere Drechtsteden, maar ook de Molenlanden, Gorinchem. Zij willen ook graag hun verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan daklozen die aan hun toekomst willen werken. We proberen die dus ook buiten Dordrecht te plaatsen zodat zij daar met wat begeleiding of uiteindelijk zelfstandig kunnen wonen. Ze hebben daar soms bijvoorbeeld familie wonen, dus we willen veel meer, ook in het belang van die daklozen, gaan spreiden over de regio.”

Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”